Pellet, czyli paliwo stałe – produkcja

Pellet, czyli paliwo stałe – produkcja
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach rośnie popularność ogrzewania domu pelletem. Produkt, dotąd mało znany, zdobywa uznanie coraz szerszego grona odbiorców. Czym jest pellet i co przyczyniło się do jego sukcesu?

Pellet – podstawowe informacje o jego wytwarzaniu

Pellet to paliwo stałe, zasilające kotły CO, powstaje przez sprasowanie materiału biologicznego. Jako surowiec do produkcji pelletu wykorzystuje się najczęściej pozostałości procesów produkcyjnych. Są to zarówno trociny i rozdrobnione skrawki drewna (odpady z przemysłu drzewnego), jak i słoma, łuski czy pestki (z przemysłu spożywczego i rolnictwa). Do produkcji pelletu użyć można również materiałów specjalnie dedykowanych temu zastosowaniu – na przykład biomasy z wierzby energetycznej. W chwili obecnej najpopularniejszym produktem tej klasy jest pellet drzewny – można go kupić przykładowo ze strony internetowej https://top-pellet.pl/lubelskie/biala-podlaska/. Na drugim miejscu plasuje się pellet ze słomy. Jak jednak wygląda w praktyce jego produkcja? Pierwszym etapem jest mielenie materiałów. Specjalistyczne aparaty dokonują jego rozdrobnienia, następnie, w kolejnej fazie, następuje granulacja. Ostatnim etapem jest schłodzenie produktu gotowego oraz jego konfekcjonowanie: przesypanie do opakowań, w których trafi do sprzedaży. Pellet uznawany jest za ekologiczne źródło energii, w związku z czym zdobywa coraz większe uznanie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są rodzaje etui do tabletów?
Jakie są rodzaje etui do tabletów?
Ciężko sobie dziś wyobrazić posiadanie tabletu bez stosownego zabezpieczenia. Jak każdy sprzęt elektroniczny, może on łatwo ulec uszkodzeniu, chociażby w […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?