Jakie zalety ma kaszmir?

Jakie zalety ma kaszmir?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kaszmir jest jedną z najbardziej luksusowych rodzajów tkanin. Ma on wiele zalet,  a wyróżnia go miękkość i jedwabisty dotyk.  Ta nadzwyczajna tkanina jest szyta z wełny z kóz kaszmirskich – zwierząt żyjących  głównie w Mongolii i Chinach. Jest to drogi rodzaj wełny ze względu na pracochłonny proces zbierania i przetwarzania.  Jakość wełny kaszmirowej może się znacznie różnić ze względu na różne domieszki kaszmiru, które obniżają jego cenę ale, i czasem pogarszają  jakość. Dlatego też warto przy zakupie kaszmiru sprawdzić jego etykietę.

Zalety kaszmiru

W odróżnieniu od klasycznej wełny, nie powoduje on swędzenia skóry. Kaszmir jest jedwabiście miękkim i delikatnym materiałem więc można spokojnie zapomnieć o ciągłym drapaniu. Jest bardzo lekki i niezwykle wygodny. Ubrania z tej dzianiny są idealne zarówno w porze letniej, jak i zimowej. Nie są objętościowo duże, przez co można je założyć pod płaszcze czy blezery, a jednocześnie bardzo przytulne. Zimą zapewnią ciepło i izolację, a latem chłód. Polskie dzianiny kaszmirowe są bardzo elastyczne, przez co idealnie dopasowuje się do sylwetki. Stwarzają elegancki i kobiecy krój, zachowując jednocześnie praktyczność ciepła. Odpowiednio pielęgnowana  garderoba z kaszmiru posłuży na całe życie. Należy prać go ręcznie w letniej wodzie (nigdy gorącej), oraz rozłożyć na ręczniku do wyschnięcia, a zachowa swój kształt na długo.

Odzież z kaszmiru jest pożądana od pokoleń wśród modnych kobiet z uwagi na jej klasyczny fason i trwałość. Jest to dzianina bardzo wszechstronna, łatwa do połączenia z innymi elementami. Jest efektowna i szykowna, nawet w połączeniu ze skórzaną spódnicą i botkami. Każda kobieta powinna posiadać przynajmniej jeden element garderoby z tego materiału, aby docenić walory i wygodę kaszmiru.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy można kupić tanie buty oryginalne?
Czy można kupić tanie buty oryginalne?
Markowego obuwia nie trzeba nikomu zachwalać. Jego zalety są w zasadzie oczywiste. Najmodniejsze wzory i kroje, których nieudolne naśladowanie na […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?