Jak zadbać o odpowiednią termoizolację okien?

Jak zadbać o odpowiednią termoizolację okien?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szczelne okna to podstawa, głównie zimą. Jeżeli nie zadba się o ten aspekt, to rachunki za ogrzewanie z pewnością będą wysokie. Już na etapie budowy lub remontu domu należy przemyśleć odpowiedni dobór materiałów oraz znaleźć fachowców, którzy sumiennie wykonają swoją pracę. Będzie to miało bowiem ogromny wpływ na komfort życia w przyszłości.

Zatrzymać ciepło w środku

Przede wszystkim warto regularnie sprawdzać stan uszczelek. Jeżeli posiadają widoczne pęknięcia lub zagniecenia, to należy wymienić je na nowe. Regularne czyszczenie oraz konserwowanie tych części jest koniecznością, aby zachować je w odpowiedniej kondycji. Należy oczywiście używać środków, które są do tego przeznaczone i unikać żrących substancji, które co prawda działają szybciej, ale uszkadzają powierzchnię uszczelek.

Warto również spróbować wykorzystać mechaniczne bariery, aby zatrzymać napływające zimno. Świetnie sprawdzą się w tej roli rolety okienne dzień noc, mogące zasłaniać szybę przez całą dobę, wpuszczając jednocześnie do środka odpowiednią ilość światła. Nie zasłaniają one przy tym grzejników, tak jak robią to chociażby zasłony. Stanowią ponadto elegancki element dekoracyjny, a obecnie dostępnych jest tyle ich rozmaitych wariantów, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Warto wspomnieć, iż zapewniają one również prywatność. Dzięki nim można też zaoszczędzić nieco pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie. Nie wymagają przy tym wiele uwagi, gdyż są łatwe w czyszczeniu i w przeciwieństwie do chociażby firanek nie wymagają prasowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Bateria i zlewozmywak – jak to połączyć stylistycznie?
Praktyczny i funkcjonalny zlewozmywak jest niezbędnym elementem, który musi znaleźć się w każdej kuchni. Razem z baterią powinien tworzyć spójną […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?