Na czym polega zabawa spinnerem?

Na czym polega zabawa spinnerem?
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mimo iż fidget spinnery osiągnęły szczyt swojej popularności już jakiś czas temu, nadal jest to produkt chętnie wybierany zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Na czym polega fenomen tej zabawki? Fidget spinner został stworzony z myślą o osobach z zaburzeniami koncentracji. Miał on pomóc w skupieniu oraz odprężeniu. Wiele osób osiąga wyższy poziom skupienia gdy bawi się jakimś przedmiotem – na przykład długopisem. Ta zabawka powstała właśnie z myślą o takich osobach, ale popularność jaką zdobyła spowodowała rozszerzenie jej użyteczności.

Przydatny gadżet czy strata pieniędzy?

Wraz ze wzrostem popularności spinnera pojawiło się wiele opinii, że zabawka ma wręcz negatywny wpływ na dzieci. Nie jest to prawdą, choć oczywiście używanie takiej zabawki podczas lekcji może działać rozpraszająco zarówno na posiadacza zabawki jak i jego towarzyszy. Fidget spinnery zostały stworzone aby wspomóc koncentrację i ułatwić wejście w stan pełnego zaangażowania wykonywaną pracą. Zabawka wspomaga pracę samodzielną, wymagającą pomyślunku, a taki stan nie występuje podczas słuchania drugiej osoby, dlatego nie powinno się używać spinnera podczas lekcji. Gadżet taki jak ten może być również wykorzystany do zabawy – zwolennicy spinnerów wymyślili wiele różnorodnych sztuczek, którymi można urozmaicić rozrywkę. Dodatkowo spinner można użyć do rozpraszania swojej uwagi, aby zająć sobie ręce – na przykład podczas próby rzucenia palenia.

Jaki spinner wybrać?

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę ze spinnerem warto wybrać klasyczny model z trzema łożyskami. Taka zabawka gwarantuje, że wykonywanie sztuczek z jej pomocą będzie możliwe. Gadżety te o dość udziwnionym kształcie mogą nie nadawać się do wszystkich typów akrobacji, ale ich ciekawy wygląd zwraca uwagę. Szukając oryginalnych fidget spinnerów warto obejrzeć ofertę na stronie https://speedcube.pl/431-spinner. Znajdziemy tam ciekawe wizualnie modele w różnorodnych kolorach, oraz połączenie kostki Rubika ze spinnerem – idealny prezent dla osób uwielbiających zabawki zręcznościowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygląda proces grawerowania zapalniczek?
Jak wygląda proces grawerowania zapalniczek?
Grawerowanie to proces, który polega na nacinaniu powierzchni zapalniczki za pomocą narzędzia z końcówką diamentową. Proces grawerowania zapalniczek jest stosunkowo […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?