Na co zwrócić uwagę przy wyborze kawy?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kawy?
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kawa to napój, który pijemy dla przyjemności lub by dodać sobie energii. Stanowi również pretekst do spotkań towarzyskich. Dostępnych jest jej wiele rodzajów, co wywołuje nie lada problem z wyborem ulubionego produktu. Na rynku dostępne są zarówno kwaśne, słodkie, mielone, jak i ziarniste kawy, jak i gotowe kapsułki nespresso do umieszczania w ekspresie. Czym się zatem kierować, wybierając kawę dla siebie?

Moja ulubiona!

W pierwszej kolejności należy zastanowić się, jaki rodzaj kawy jest dla nas odpowiedni: ziarnista czy mielona? Ziarnistą można zmielić w młynku lub wybrać ekspres, który wyposażony jest w funkcję mielenia ziaren. Decydując się na ziarnistą, należy zwrócić uwagę na kolor ziaren. Brązowe oznaczają, że są świeże. Natomiast im ciemniejsze, tym dłużej są przechowywane, co negatywnie wpływa na ich jakość i późniejszy smak kawy. W następnym kroku należy wybrać smak dopasowany do naszych potrzeb i upodobań. Na rynku dostępny jest ich szeroki wybór: od 100% arabiki, która cechuje się nieco kwasowym smakiem, jak i mieszanek kaw, w których arabika stanowi większą jej część. Kawy mogą mieć też czekoladowy posmak. Warto zatem wypróbować kilka rodzajów i zdecydować, który nam najbardziej pasuje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto zainwestować w swoim samochodzie w lokalizator GPS?
Dlaczego warto zainwestować w swoim samochodzie w lokalizator GPS?
Lokalizator GPS to urządzenie elektroniczne, które może służyć do monitorowania ruchu pojazdu. Często korzystają z niego rodzice, którzy obawiają się […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?