Konie w popkulturze – gdzie je znajdziesz?

Konie w popkulturze – gdzie je znajdziesz?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Konie są ważną częścią naszego życia, tak jak były od tysięcy lat. Polegamy na nich, aby pomóc nam się poruszać, dają nam poczucie bezpieczeństwa i są ważną częścią naszej przeszłości i naszej przyszłości. Są również ogromną częścią kultury popularnej, więc jaki jest lepszy sposób, aby się o nich dowiedzieć?

W filmach

Konie są wykorzystywane w filmach od dziesięcioleci, ale jednym z pierwszych filmów, w których pojawił się koń, był The Great Race (1965). Ten komediowy western przedstawiał wyścig pomiędzy trzema drużynami, które rywalizowały o 50 000 dolarów nagrody. Jeden zespół składał się z czterech mężczyzn i ich koni, podczas gdy inny składał się z dwóch mężczyzn i ich powozów. Trzeci zespół składał się z trzech osób jadących na rowerach! Film był wystarczająco udany, aby zrodzić kilka sequeli w ciągu najbliższych kilku lat, każdy z innymi tematami i fabułami, ale nadal z dużą ilością koni.

W sztuce

The Horse and His Boy, autorstwa C. S. Lewisa, głównymi bohaterami są chłopiec i jego koń, którzy wyruszają na przygodę przez Narnię z gadającą myszą i zaczarowanym borsukiem. Film Disneya Zaplątani przedstawia Roszpunkę i jej konia Maximusa, którzy próbują uciec z zamku, w którym była zamknięta przez lata.

Na obrazach koni też nie mogło zabraknąć. Na słynnym obrazie George’a Stubbsa The Horse Fair grupa ludzi otacza konia i jego jeźdźca, którzy opuszczają targ. Obraz jest pełen życia i energii, a kilka różnych postaci wchodzi ze sobą w interakcje w niemal chaotyczny sposób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kupno samochodu w ramach leasingu – czy jest to opłacalna inwestycja
Kupno samochodu w ramach leasingu – czy jest to opłacalna inwestycja
Samochód to maszyna, która dziś jest wręcz niezbędna dla każdej osoby pracującej, ale też dużej rodziny. Dzięki niemu można przemieszczać […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?