Kiedy oddać wózek widłowy do serwisu?

W przedsiębiorstwach produkcyjnych wykorzystuje się różnego rodzaju specjalistyczne urządzenia, które służą do przewożenia towarów. Są to przede wszystkim typowe paleciaki, a także wózki widłowe ręczne oraz automatyczne. Do usterek tych ostatnich dochodzi zazwyczaj na skutek ich niewłaściwej eksploatacji lub po prostu w wyniku starzenia się. W sytuacji zaistnienia jakichkolwiek nieprawidłowości istnieje tylko jedno wyjście – oddanie pojazdu do naprawy.

Serwis – najlepsze rozwiązanie

Uszkodzenia w przypadku wózków widłowych mogą dotyczyć zarówno pojedynczych układów, jak i całego sprzętu. Najczęstszym problemem są trudności z opuszczaniem albo podnoszeniem wideł urządzenia (np. gdy się wygną lub powierzchnia robocza ulegnie wytarciu).

Nierzadko psuje się również tzw. karetka pojazdu – w tym wypadku profile gniazd zamka ulegają wyszczerbieniu, natomiast dach oraz belki są silnie wygięte. Tego typu poważna usterka może sprawić, że użytkowanie wózka stanie się ekstremalnie niebezpieczne, ponieważ niesprawna karetka w żaden sposób nie chroni kierowcy przed ciężkimi obiektami, które mogą na niego spaść.

Z czasem zużywają się także opony do wózków widłowych, a ponadto psują się silniki. W tej sytuacji koniecznością jest oddanie sprzętu do serwisu takiego jak http://www.cetusgdynia.pl/ w celu jego naprawy. Nierzadko trzeba również zakupić nowe części zamienne. Należy pamiętać o tym, że w tego typu profesjonalnym miejscu zostaniemy nie tylko obsłużeni, ale uzyskamy też fachową poradę odnośnie do prawidłowego użytkowania wózka widłowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście − jeden =