Jakiego języka warto się nauczyć? 3 propozycje

Jakiego języka warto się nauczyć? 3 propozycje
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nauka języków obcych to trudne zadanie. Ale naprawdę warto. Kiedy uczysz się nowego języka, możesz połączyć się z ludźmi, którzy nim mówią. Możesz głębiej poznać ich kulturę i historię. A jeśli będziesz miał szczęście znaleźć się w innym kraju, w którym ten język jest używany, będziesz mógł łatwiej komunikować się z ludźmi i nawiązywać przyjaźnie. Poza tym nowe języki obce to również klucz do rozwijania kariery. W dzisiejszych czasach minimum jeden język obcy to podstawa. Dlatego musisz się uczyć. Dobrym wyborem jest stacjonarna szkola językowa. Ale jakich języków warto się uczyć? Czytaj dalej, a się dowiesz!

Angielski

Język angielski to najpopularniejszy język na świecie. Jest to niezbędny element dla każdego, kto chce iść do przodu w życiu i mieć udaną karierę. Język angielski jest używany przez ponad 300 milionów ludzi na całym świecie, co oznacza, że ma największą liczbę rodzimych użytkowników niż jakikolwiek inny język. Jest on również językiem urzędowym w większej ilości krajów niż jakikolwiek inny język! USA, Wielka Brytania, Kanada, Australia, Irlandia i Nowa Zelandia używają angielskiego jako języka podstawowego.

Niemiecki

Język niemiecki jest najczęściej używanym językiem w Europie. Jest również jednym z języków urzędowych Szwajcarii, Austrii i Liechtensteinu. Językiem niemieckim posługuje się około 100 milionów ludzi na całym świecie, w tym wielu rodzimych użytkowników w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Luksemburgu.

Ukraiński

Coraz więcej osób z Ukrainy przyjeżdża do Polski, dlatego warto znać ich język. Polacy i Ukraińcy pracują i żyją razem. Język ukraiński jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków w Europie. Szacuje się, że posługuje się nim ponad 50 milionów rodzimych użytkowników. Ukraiński jest również jednym z języków urzędowych Ukrainy, gdzie posługuje się nim prawie 30 milionów osób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto wiedzieć o jeździe rowerem w czasie zimy?
Co warto wiedzieć o jeździe rowerem w czasie zimy?
Coraz więcej świadomych sytuacji klimatycznej ludzi decyduje się na zamianę samochodu na rower. To bardzo dobra tendencja, jednak minusem jest […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?