Jakie witaminy warto przyjmować przez cały rok?

Jakie witaminy warto przyjmować przez cały rok?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Witaminy i minerały mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz ogólny stan zdrowia. Pełnią one w organizmie wiele istotnych funkcji, a każda z nich ma dobroczynny wpływ na inne części organizmu. Mimo, iż z przyjmowaniem witamin trzeba uważać, gdyż ich nadmiar może wywołać odwrotny do zamierzonego skutek, to istnieje kilka rodzajów, które warto stosować permanentnie.

Dlaczego warto przyjmować witaminy?

Jedną z takich witamin, która ma dobroczynne działanie na cały organizm jest witamina C. Ma ona działanie przeciwutleniające i pomaga w zwalczaniu wolnych rodników, które odpowiedzialne są za przedwczesne starzenie się skóry oraz niektóre choroby. Jest ona niezbędna także w procesie syntezy kolagenu i pozytywnie wpływa na stan dziąseł oraz zębów. Dawka dzienna, jakiej nie można przekraczać wynosi 1g. Bardzo cenna jest także witamina D. Ma ona działanie zabezpieczające organizm przed różnego rodzaju infekcjami. Bierze także udział w regulowaniu gospodarki wapniowo-fosforanowej. Bardzo często zdarzają się także niedobory witaminy B12, biorącej udział w procesie tworzenia czerwonych krwinek. Jej niedobór może więc prowadzić do anemii. Może on objawiać się także uczuciem mrowienia oraz cierpnięcia nóg i dłoni. Jeśli chcemy mieć pewność, że dostarczamy do naszego organizmu wszystkie niezbędna dla zdrowia witaminy, warto sięgać po kompleksy zawierające najważniejsze z nich. Tego rodzaju preparaty znaleźć można w ofercie firmy Terra Nova. Formuły produktów oparte są na naturalnych składnikach połączonych ze sobą w idealnych proporcjach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pogodzić dietę odchudzającą z pracą?
Jak pogodzić dietę odchudzającą z pracą?
Nie da się ukryć, że proces odchudzania jest wymagający. Wbrew pozorom nie o wytrwałości i poświęceniu mowa. Dieta odchudzająca może […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?