Jakie walory ma woda alkaliczna?

Jakie walory ma woda alkaliczna?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda alkaliczna doceniona została ze względu na swoje właściwości. Od kranówki, źródlanej czy wysokozmineralizowanej różni się pH – ma wyższe, czyli posiada odczyn zasadowy. Kwaśne środowisko w organizmie sprzyja rozwojowi chorób. Woda ta ma za zadanie przywrócić odczyn zasadowy w ciele człowieka, przeciwdziałając zakwaszeniu i skutkom ubocznym z tym związanym. Inną zaletą jest przeciwdziałanie wolnym rodnikom, co spowalnia starzenie się organizmu. Ponadto, jest to wspaniały lek na zgagę i dolegliwości związane z trawieniem.


Badania naukowe


Prowadzone były liczne badania nad właściwościami wody alkalicznej, i tak w jednym z nich udowodniono, że ten rodzaj napoju lepiej nawadnia, zwiększa wytrzymałość w trakcie wysiłku i wspomaga regenerację organizmu. Kolejne badanie wykazało, że zmniejsza ciśnienie krwi poprzez usunięcie płytek miażdżycowych. Oczywiście wyniki takie uzyskano po dłuższym, regularnym stosowaniu. Jeszcze inne badanie pokazało, że zmniejsza ona resorpcję kości (u wielu ludzi wzmożona resorpcja może prowadzić do osteoporozy).


Skąd wziąć ten rodzaj wody


Najlepszym sposobem będzie zaopatrzenie się we wkłady do filtrów, które mają za zadanie alkalizować kranówkę. Jest to jednorazowy wydatek na dzbanek, a następnie wystarczy wymieniać wkład. Można skusić się na opcję butelkowaną, ale jest to kosztowniejszy wydatek na dłuższą metę, ponieważ nie znajdziemy jej w każdym sklepie spożywczym. Należy wyszukać autoryzowany punkt sprzedaży i tam się w nią zaopatrywać. Istnieją też sposoby takie jak specjalne saszetki, które wspomagają alkalizację zwykłej kranówki czy przenośne jonizatory wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zakup mieszkania – dlaczego warto podpisywać umowę w obecności prawnika?
Zakup mieszkania – dlaczego warto podpisywać umowę w obecności prawnika?
Marzeniem wielu ludzi jest posiadanie swojego własnego mieszkania. Dzięki temu mogą oni poczuć niezależność i swobodę. Jednak inwestycja taka często […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?