Jakie są rodzaje lasek dla niewidomych?

Jakie są rodzaje lasek dla niewidomych?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy wiemy, że laska to bardzo przydatne narzędzie dla osób z wadami wzroku.

Istnieje wiele różnych rodzajów lasek dla osób niewidomych. Najczęstszym typem jest biała laska, która ma długi trzon i długą rączkę. Może ona pomóc Ci w poruszaniu się wokół przeszkód na Twojej drodze i pomóc Ci uniknąć wpadania na przedmioty.

Biała laska

Biała laska jest rodzajem laski używanej przez osoby niewidome lub niedowidzące, aby pomóc im bezpiecznie się poruszać. Biała laska jest używana przez miliony ludzi na całym świecie. Biała laska składa się z długiego trzonu i długiej rączki, która może być wykonana z wielu materiałów. 

Różne jej rodzaje

Obecnie dostępnych jest kilka różnych rodzajów białych lasek. Większość z nich ma długość około 95 cm, ale niektóre mogą być krótsze lub dłuższe w zależności od wzrostu i wielkości obszaru poruszania się. Te laski są wykonane z aluminium lub włókna szklanego, chociaż czasami używa się również lasek plastikowych. 

Laski dla niewidomych mają gumową końcówkę na jednym końcu, która ułatwia manewrowanie w tłumie lub wokół przeszkód na ziemi, takich jak skały lub korzenie drzew, bez przypadkowego nadepnięcia lub potknięcia się o nie podczas chodzenia po ulicy lub wchodzenia po schodach w domu lub w pracy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób przesyłana jest energia elektryczna?
W jaki sposób przesyłana jest energia elektryczna?
Choć pytanie: “ jak jest przesyłana energia elektryczna “ może się z pozoru wydawać banalne, to tak naprawdę przechodzi ona […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?