Jakie są rodzaje etui do tabletów?

Jakie są rodzaje etui do tabletów?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciężko sobie dziś wyobrazić posiadanie tabletu bez stosownego zabezpieczenia. Jak każdy sprzęt elektroniczny, może on łatwo ulec uszkodzeniu, chociażby w wyniku upadku. By tego uniknąć, warto zainwestować w etui, które m.in. będzie chroniło ekran przed uszkodzeniem. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów ochraniaczy, zwykle bardzo podobnych do tych tworzonych z myślą o smartfonach.

Klasyczne modele

Zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem pokrowców są w tym momencie etui plastikowe. Użytkownicy wybierają je głównie ze względu na cenę, jednak warto dodać, że idzie ona w parze z jakością. Ich zaletą jest spora wytrzymałość, duży wybór wzorów oraz lekkość. Nie powiększają one zanadto tabletu, więc sprzęt dalej pozostaje kompaktowy.

Alternatywą są etui silikonowe, które dobrze chronią przed zarysowaniami, a dodatkowo pomagają osłonić urządzenie przed działaniem wody. Mówimy tu jednak raczej o kroplach deszczu niż o nurkowaniu w rzece. Osoby ceniące elegancję mogą jeszcze rozważyć zakup skórzanego pokrowca. Modele te cechuje wyższa cena za podobną jakość, ale w tym przypadku liczy się jeszcze walor estetyczny. Na spotkaniu biznesowym ta wersja prezentuje się zdecydowanie lepiej. Wszystko zależy więc od upodobań.

Większe bezpieczeństwo lub dodatkowa funkcjonalność

Bywa i tak, że zwykłe rozwiązania są za mało skuteczne lub niepraktyczne. Plastik czy silikon nie zawsze się sprawdzają. Dla osób pracujących w trudnych lub ryzykownych warunkach (np. na wysokościach) lepszym wyborem będzie pokrowiec pancerny. Gwarantuje on znacznie większą odporność, dlatego jest w stanie wytrzymać nawet silne uderzenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest rozszerzenie funkcji tabletu. Decydując się na etui z klawiaturą, można upodobnić sprzęt do laptopa. Będzie to oczywiście miniaturowa wersja, która jednak pozwoli w miarę swobodnie tworzyć teksty bez konieczności klikania po ekranie. Może się wydawać, że to zbędny gadżet, ale z pewnością docenią go osoby, które na co dzień muszą dużo pisać. Z klawiaturą ta czynność idzie znacznie sprawniej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakich przypadkach wyrwanie zęba jest nieuniknione?
W jakich przypadkach wyrwanie zęba jest nieuniknione?
Prawidłowa higiena jamy ustnej pozwala cieszyć się nie tylko pięknym uśmiechem, ale zapobiega również rozwojowi wielu chorób. Niekiedy okazuje się […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?