Jakie są przydatne wskazówki dotyczące utrzymania basenu w ogrodzie?

Jakie są przydatne wskazówki dotyczące utrzymania basenu w ogrodzie?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Utrzymanie basenu w dobrym stanie jest ważną częścią posiadania basenu. Jest to również dużo pracy. Aby upewnić się, że uzyskasz jak najwięcej ze swojej inwestycji, oto kilka wskazówek dotyczących utrzymania basenu w ogrodzie:

Utrzymuj go w czystości

Czysty basen wygląda świetnie i jest znacznie bezpieczniejszy do pływania niż taki, który jest pełen brudu, liści i innych zanieczyszczeń. Aby utrzymać basen w czystości, używaj skimmera próżniowego do usuwania dużych przedmiotów z powierzchni, zanim opadną na dno, a następnie co tydzień szoruj szczotką lub siatką. Jeśli masz basen naziemny, powinieneś również wyjąć wszystkie zabawki, które zostały pozostawione w wodzie na noc (mogą one uwięzić zanieczyszczenia), a także wszystkie liście lub inne obce przedmioty, które mogły wpaść do niego, gdy był pusty w zimie. Po więcej informacjo o zachowaniu czystości basenu ogrodowego, warto sprawdzić stronę https://zodiacpolska.pl/czyszczenie-basenu-ogrodowego/.

Utrzymanie równowagi wodnej

Środki chemiczne używane do utrzymania równowagi wody to zazwyczaj chlor lub brom oraz środki równoważące pH. Te chemikalia powinny być dodawane regularnie zgodnie z instrukcjami producenta, aby nie stały się zbyt rozcieńczone lub zbyt skoncentrowane w czasie. Pomoże to zapobiec problemom takim jak wzrost glonów i podrażnienie oczu spowodowane wysokim poziomem chloru.

Często czyść filtry

Filtry utrzymują baseny w czystości poprzez zatrzymywanie zanieczyszczeń. W związku z tym ważne jest ich regularne czyszczenie, aby mogły nadal skutecznie pełnić tę funkcję. Częstotliwość, z jaką należy czyścić filtry, będzie zależała od rodzaju zastosowanego filtra i tego, jak często wymaga on serwisowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szybki dodruk – czy to możliwe?
Szybki dodruk – czy to możliwe?
Wydałeś swoją pierwszą książkę. Sprzedaż przekroczyła Twoje najśmielsze oczekiwania. Okazało się, że cały nakład został wyczerpany. Na gwałt potrzebujesz kolejnych […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?