Chodzenie po górach – jakie buty wybrać?

Chodzenie po górach – jakie buty wybrać?
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W naszym kraju nie brakuje osób, które od czasu do czasu lubią się wybrać na wędrówkę po górach. Jednym z elementów zapewniających optymalny komfort oraz poziom bezpieczeństwa podczas takiej wyprawy są oczywiście odpowiednie buty. Muszą one zostać dobrane z uwzględnieniem kilku istotnych czynników – m.in. wysokości gór, warunków pogodowych, pojemności bagażu, a także ogólnej kondycji użytkownika i jego doświadczenia w pokonywaniu stromych szlaków. Najlepiej postawić na profesjonalne obuwie trekkingowe. 

Stabilizacja stopy to podstawa

Jeśli wybieramy się w góry w miesiącach wiosennych bądź letnich, to doskonale sprawdzą się wówczas trekkingowe buty podejściowe sięgające poniżej kostki. Ze względu na lekkość gwarantują one bowiem ogromną wygodę oraz swobodę w trakcie długiego marszu, a jednocześnie charakteryzują się dobrą przyczepnością do podłoża i wystarczającą ochroną kostki. Polecane są w szczególności osobom przemierzającym niezbyt wymagające trasy, na których ryzyko doznania poważnej kontuzji jest mocno ograniczone. Przy zakupie konkretnego modelu zwróćmy koniecznie uwagę na obecność funkcjonalnego systemu wentylacji i przewiewnego materiału. Z kolei w okresie jesienno-zimowym, niezbędne okażą się buty trekkingowe z wysoką cholewką, idealnie przystosowane do trudnego, czyli nierównego, oblodzonego i zawilgoconego podłoża. Świetnie stabilizują one staw skokowy, a dodatkowo zapobiegają przedostawaniu się wody i śniegu do wnętrza. Ich jedyną wadą jest tak naprawdę spory ciężar. Rozsądną propozycją dla miłośników biegania po górach są natomiast buty trailowe o zwiększonej przyczepności – ze specjalnymi wzmocnieniami przy piętach i palcach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak udekorować pokój małego dziecka?
Jak udekorować pokój małego dziecka?
Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć myśleć o dekorowaniu pokoju małego dziecka. Niezależnie od tego, czy spodziewasz się nowego […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?