Jakie rodzaje węgla są najlepsze do stosowania w domowych piecach?

Jakie rodzaje węgla są najlepsze do stosowania w domowych piecach?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Węgiel to palny minerał, który uwalnia energię podczas spalania. Węgiel jest używany do produkcji ciepła, energii elektrycznej i benzyny. Różne rodzaje węgla to antracyt, węgiel bitumiczny (lub miękki), węgiel subbitumiczny (lub brunatny), węgiel brunatny i torf. Węgiel jest wydobywany z ziemi, a następnie transportowany i przechowywany.

Węgiel antracytowy

Antracyt ma wysoką zawartość węgla, co sprawia, że jest mniej gęsty niż inne rodzaje węgla. Spala się wolniej niż inne rodzaje węgla i wytwarza bardzo mało popiołu, co czyni go idealnym do celów ogrzewania domu. Antracyt może być używany w piecach opalanych drewnem, ale również dobrze spala się w systemach centralnego ogrzewania, jak również w otwartych kominkach i piecach.

Węgiel bitumiczny

Węgiel bitumiczny lub miękki zawiera znacznie więcej wody niż antracyt i z tego powodu spala się znacznie szybciej niż antracyt. Ten rodzaj węgla produkuje więcej popiołu niż antracyt podczas spalania, ponieważ spala się w tak wysokiej temperaturze, ale nadal jest dobrym wyborem dla celów ogrzewania domu, ponieważ produkuje znacznie mniej dymu w porównaniu z innymi rodzajami węgla.

Węgiel kamienny

Węgiel kamienny jest najczęstszym rodzajem węgla stosowanym w domowych systemach grzewczych. Spala się w wyższej temperaturze niż węgiel miękki i ma mniejszą zawartość wilgoci niż antracyt i bitumiczny. Ten rodzaj węgla wytwarza więcej ciepła na funt niż inne rodzaje węgla, co czyni go idealnym do celów ogrzewania domu. Możemy wyróżnić takie rodzaje jak węgiel kamienny orzech oraz węgiel energetyczny. Węgiel orzechowy to rodzaj węgla kamiennego, który pierwotnie został znaleziony w Wirginii, stąd jego nazwa. Ten rodzaj węgla spala się w wyższej temperaturze niż inne rodzaje węgla kamiennego i jest często wykorzystywany do celów przemysłowych, takich jak produkcja stali lub wytwarzanie energii elektrycznej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Organy kościelne
Organy kościelne
Organy kościelne są instrumentem dętym, co oznacza, iż to drgające w nich powietrze odpowiada za odpowiednią emisję dźwięków. Z racji […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?