Jakie produkty można otrzymać z ziół i w czym mogą nam pomóc?

Jakie produkty można otrzymać z ziół i w czym mogą nam pomóc?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Produkty ziołowe mogą pomóc w poprawie zdrowia i samopoczucia na wiele sposobów. Są one wytwarzane z roślin, które były używane od czasów starożytnych. Współczesna nauka odkryła, że zawierają one aktywne składniki, które mogą pomóc w walce z chorobami, złagodzić ból i promować dobre zdrowie.

Wiele z tych produktów jest dostępnych bez recepty, ale niektóre wymagają recepty od lekarza lub innego pracownika służby zdrowia.

Zioła i ich zastosowanie

Oset mleczny

To zioło jest stosowane w leczeniu chorób wątroby i kamieni żółciowych. Jest również stosowany w leczeniu alkoholowej choroby wątroby i kaca spowodowanego nadużywaniem alkoholu. Niektórzy ludzie używają ostropestu mlecznego do leczenia zaburzeń krwi, takich jak białaczka i choroba Hodgkina (rak). Oset mleczny był również badany pod kątem jego potencjalnej roli w obniżaniu poziomu cholesterolu, chociaż nie ma wystarczających dowodów, aby wiedzieć, czy działa w tym celu.

Mniszek lekarski

Mniszek jest stosowany w przypadku problemów z trawieniem, takich jak gazy, wzdęcia i zaparcia; może być również pomocny w przypadku zaburzeń wątroby, takich jak zakażenie wirusem zapalenia wątroby typu B lub zapalenia wątroby typu C. Jest często łączony z innymi ziołami w herbatach ziołowych, które są przyjmowane jako sposób zapobiegania zatrzymywaniu płynów (obrzęki). Jednak nie ma wystarczających dowodów naukowych, aby określić, czy mniszek działa

Żeń-szeń

Uznawane są jako idealne zioła na obniżenie cukru. Dzięki nim można obniżyć poziom cukru we krwi, poziom cholesterolu i ciśnienie krwi u osób z cukrzycą typu 2, które przyjmują insulinę lub doustne leki przeciwcukrzycowe, zgodnie z przeglądem badań opublikowanych w 2010 roku w Cochrane Database of Systematic Reviews.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sukienki wieczorowe – jak dobrać je do figury
Sukienki wieczorowe – jak dobrać je do figury
Wybór sukienki na różne okazje to nie lada wyzwanie dla kobiety, szczególnie jeśli chce wyjątkowo wyglądać. Od tego, jaką sukienkę […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?