Jaką bieżnię kupić domowego użytku?

Jaką bieżnię kupić domowego użytku?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Systematyczna aktywność ruchowa to warunek doskonałej kondycji oraz dobrego stanu zdrowia. Z tego względu rozsądnym rozwiązaniem jest zakupienie bieżni stacjonarnej przeznaczonej do biegania w warunkach domowych. Jej podstawowe zalety to możliwość trenowania bez konieczności wychodzenia na zewnątrz (niezależnie od pogody), duża liczba trybów biegowych, a także funkcje odpowiedzialne za monitorowanie pulsu i innych parametrów. Wiele wysokiej klasy bieżni można znaleźć w Internecie, m.in. na https://athletic24.pl/pol_m_Sprzet-fitness_Bieznie-149.html.

Rodzaj napędu oraz nośność – na to zwracajmy szczególną uwagę

Korzystanie z bieżni przyczynia się do szybkiego zrzucenia zbędnych kilogramów oraz wzmocnienia mięśni. Omawiane urządzenie nie obciąża nadmiernie stawów, co skutkuje niższym ryzykiem wystąpienia kontuzji (w porównaniu z tradycyjnym joggingiem). Na rynku są dostępne wersje mechaniczne, elektryczne i antygrawitacyjne. Te pierwsze są najtańsze, ponieważ sami wprawiamy pas w ruch siłą swoich nóg.

Drugie z kolei posiadają wbudowany silnik, pozwalając na perfekcyjne dostosowanie prędkości biegu do indywidualnych potrzeb. Antygrawitacyjne natomiast, zaliczane do najbardziej nowoczesnych, znakomicie odciążają organizm, dlatego są polecane osobom wracającym do aktywności fizycznej po kontuzji. Przy wyborze konkretnego modelu nie zwracajmy jednak uwagi wyłącznie na napęd, ale również na nośność podawaną w kilogramach. Musi być ona koniecznie dobrana z uwzględnieniem wagi ciała – standardowa wynosi 100 kg, a maksymalna około 200 kg.

Pozostałe parametry to:

– moc silnika (w przypadku bieżni elektrycznych) – więcej niż 1,25 KM

– rozmiar pasa – dostosowany do wzrostu

– prędkość – najlepiej od 5 do 20 km/h

– funkcjonalność – miernik pulsu i czasu, licznik kilometrów i spalonych kalorii

– dodatkowe wyposażenie – np. głośniki, moduł Wi-Fi, bidon, wejście USB

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Obrazy jako element wystroju mieszkania
Obrazy jako element wystroju mieszkania
Plakaty to świetny sposób na pokazanie własnego gustu lub ozdobienie ścian w dowolnym pomieszczeniu. Te wysokiej jakości reprodukcje słynnych obrazów […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?