Jakie meble pasują do wnętrz w stylu skandynawskim?

W ostatnim latach niezwykle modny jest styl skandynawski, ponieważ wnętrza urządzone zgodnie z jego zasadami charakteryzują się przejrzystością i wysoką funkcjonalnością. Warto podkreślić, że tego typu aranżacja doskonale sprawdzi się zarówno w niewielkim mieszkaniu w bloku, jak i w dużym domu jednorodzinnym. Jednym z głównych elementów są tutaj meble o prostych kształtach, wykonane z naturalnych materiałów, takie jak choćby okrągły stół czy łóżko z drewnianą ramą. Wiele mebli o ciekawych kształtach można znaleźć na https://bigmeble.eu/

Bo liczy się naturalność i prostota

Styl skandynawski kojarzy się większości osób z bielą i wyjątkowo dużą prostotą. Wchodząc do wnętrza urządzonego w ten sposób od razu zadziwia nas jego duża jasność – efekt ten został osiągnięty poprzez wpuszczenie do środka sporej ilości światła oraz wykorzystanie mebli czy stylowych dodatków wykonanych z naturalnych materiałów (koniecznie w jasnych barwach). W omawianym stylu prym wiodą drewniane meble o geometrycznej formie, charakteryzujące się wysoką funkcjonalnością. W salonie najlepiej sprawdzają się duże i niesamowicie wygodne sofy, nierzadko pokryte obiciem z lnu (z zagłówkiem i podnóżkiem).

Poza tym we wspomnianym pomieszczeniu powinien zagościć regał z jasnego drewna, estetyczna komoda, biała półka z licznymi przetarciami, okrągły stolik kawowy, ewentualnie stolik na drewnianych nogach. Z kolei w kuchni muszą się koniecznie znaleźć półki i segmenty z frontami wykonanymi z naturalnego kamienia, natomiast w sypialni – wygodne i duże łóżko z materacem, a także obszerna szafa na ubrania z drewnianymi, przesuwanymi drzwiami. Pamiętajmy o tym, że w stylu skandynawskim liczy się nie ilość, a jakość, dlatego wszelkie meble czy dodatki trzeba wybierać z dużym umiarem i rozwagą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 − jeden =