Jakie czynności należy podjąć, przy nagłej śmierci kogoś bliskiego?

Jakie czynności należy podjąć, przy nagłej śmierci kogoś bliskiego?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Życie może być naprawdę zaskakujące, niestety nie zawsze pozytywnie. Czasami mają w nim miejsce sytuacje, na które absolutnie nikt nie jest przygotowany. Do takich sytuacji należy śmierć bliskiej osoby, która może nadejść zupełnie nieoczekiwania. Dla każdego takie wydarzenie jest niezwykle druzgocące pod względem emocjonalnym, ale będąc rodziną zmarłego, trzeba odsunąć emocje na bok i zająć się organizacją pogrzebu. Jest to ważna uroczystość, mająca stanowić godne, ostatnie pożegnanie. Charakter pogrzebu sprawia, że powinien on być dobrze przemyślany i zorganizowany. Przed jego planowaniem trzeba jednak podjąć się pewnych standardowych czynności. Jakie czynności są niezbędne przy nagłej śmierci bliskiej osoby?

Co należy zrobić w razie śmierci bliskiej osoby?

Pierwszą czynnością, jakiej należy się podjąć przy nagłej śmierci bliskiego, jest zawiadomienie o niej lekarza z rejonowej przychodni. Celem tego zawiadomienia jest przygotowanie przez lekarza karty zgonu. Co ważne, powinien być to lekarza, który leczył zmarłego, ale jeżeli nie miał z nim do czynienia, wówczas pozostaje wezwanie karetki, a także skontaktowanie się z zakładem pogrzebowym w celu przewiezienia zwłok do kostnicy. Z zakładem można i zwykle później współpracować aż do ostatecznego pochówku. Zakład zajmie się bowiem wszelkimi niezbędnymi kwestiami, takimi jak na przykład przewożenie zwłok i przechowywanie ich w chłodni. Jeżeli chodzi o takie profesjonalne usługi pogrzebowe Nowy Sącz pełni doskonała lokalizację, w której można je zamówić. Trzeba również pamiętać o tym, aby śmierć bliskiego zgłosić do Urzędu Stanu Cywilnego właściwego dla miejsca, gdzie nastąpiła śmierć. Urząd ten wystawia akt zgonu na podstawie karty zgonu. Zgon należy zgłosić w ciągu 3 dni od jego nastąpienia, a jedynym wyjątkiem jest śmierć wskutek choroby zakaźnej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Akumulator – jak wybrać ten odpowiedni do swojego auta?
Akumulator to jeden z podstawowych elementów każdego pojazdu. W samochodzie służy on do zasilania wszystkich urządzeń elektrycznych, wtedy gdy silnik […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?