Jaki sprzęt potrzebny jest wędkarzowi?

Jaki sprzęt potrzebny jest wędkarzowi?
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kij i jego osprzęt

Wędkarstwo to sport, który cieszy się w Polsce dużą popularnością. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z łowieniem ryb muszą zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Podstawowym atrybutem każdego wędkarza jest wędka, potocznie nazywana kijem. Ze względu na różne metody łowienia oraz dużą ilość dostępnych produktów wybór odpowiedniej wędki nie jest zadaniem łatwym. Dla początkujących najlepszy będzie kij o długości trzech metrów oraz średniej krzywej ugięcia.

Niezbędnym uzupełnieniem zestawu jest kołowrotek wraz z żyłką i haczykami. Podstawowym elementem wyposażenia każdego wędkarza są także ciężarki i spławiki, pełniące funkcję sygnalizatora brania. W sklepie Insel można znaleźć różny sprzęt przydatny zarówno doświadczonym, jak i amatorskim wędkarzom 

Praktyczne dodatki i akcesoria

Poza wyposażeniem podstawowym na łowisko warto zabrać ze sobą także różnego rodzaju akcesoria. Do tych najbardziej praktycznych zaliczyć należy podpórki wędkarskie, dzięki którym nie trzeba cały czas trzymać wędki w ręku. Podczas wielogodzinnych połowów przyda się również składane krzesełko lub fotelik. W związku z tym, że łowienie ryb to sport uprawiany na otwartej przestrzeni, wędkarz jest narażony na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Powinien więc mieć ze sobą przeciwdeszczową kurtkę oraz termos z gorącą herbatą lub kawą.

Niezwykle praktycznym elementem wyposażenia jest torba z dużą ilością schowków, w której zmieścić można różnego rodzaju akcesoria. Do przechowywania i transportowania złowionych ryb znakomicie nadaje się siatka wędkarska wykonana z tkaniny sieciowej o różnej gęstości oczek. Poza wymienionymi dodatkami każdy wędkarz powinien mieć ze sobą ostry nóż, którym można np. odciąć splątaną żyłkę, a także podbierak ułatwiający wyciąganie złowionej ryby z wody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Małe dodatki, które podkreślą elegancki strój
Małe dodatki, które podkreślą elegancki strój
Elegancja w kwestii ubioru nie lubi ekstrawagancji i zazwyczaj idzie w parze z klasyką. Do szykownego stroju możemy jednak dołączyć […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?