Jak zorganizować wyjazd na narty w Alpy last minute?

Jak zorganizować wyjazd na narty w Alpy last minute?
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakacje last minute są ofertą na którą z coraz większą przychylnością patrzą klienci biur podróży, bowiem ta opcja proponuje nam wycieczkę przecenioną nawet o 50-70 procent od ceny podstawowej. Dzieje się tak dlatego, iż last minute oznacza bardzo bliski termin wyjazdu od momentu zarezerwowania takiego wyjazdu, często nawet 1 czy 2 dni po dowiedzeniu się o wolnym miejscu. Musimy jednak liczyć się z tym, że najlepsze oferty last minute pojawiają się głównie poza sezonem, ewentualnie na jego początku lub końcu – dzieje się tak ze względu na ogromne obłożenie w trakcie szczytu sezonowego, co wiąże się z bardzo małą ilością anulowania wyjazdów.

Jeżeli jednak chcemy zdecydować się na wyjazd zimowy w Alpy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby i w tym wypadku zorganizować tę formę wypoczynku w ramach last minute (sprawdź przykładową ofertę: wyjazd na narty w Alpy last minute). Obecnie jedną z najchętniej wybieranych przez polskich turystów opcji są Włochy, a przede wszystkim na narty Dolina Val di Sole – jest to region nazywany powszechnie Doliną Słońca, ze względu na bardzo dużą ilość dni słonecznych w ciągu roku. Zatem wybierając ten obszar możemy być praktycznie pewni, co do optymalnej i słonecznej pogody. Poza tym, region ten połączony jest rozbudowaną siatką wyciągów oraz gondoli pozwalających na zakup karnetu, która otwiera nam dostęp do wszystkich tras zjazdowych w dolinie Val di Sole. Planując wyjazd last minute warto obrać przede wszystkim odpowiedni termin – na wyjazd zimowy powinien to być okres listopada – początku grudnia lub czas przed samym Bożym Narodzeniem, później sezon rusza pełną parą i o ofertę last minute niezwykle trudno.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprzątanie w domu – od czego zacząć porządki?
Sprzątanie w domu – od czego zacząć porządki?
Porządki w domu należy prowadzić regularnie, aby w ten sposób nie doszło do nagromadzenia się różnego rodzaju zanieczyszczeń. Dlatego warto […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?