Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Jak urządzić pokój młodzieżowy?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzając pokój dla nastolatka należy się liczyć z szeregiem problemów, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim, musimy pamiętać, że z biegiem lat znacząco zmieniają się trendy. Obecnie, młodzi ludzie są przyzwyczajeni do zupełnie innej mody, niż jeszcze kilkanaście lat temu (nie mówiąc o stylu, który był uważany za aktualny choćby w końcówce XX wieku).

Co powinno się znaleźć w pokoju dla nastolatka?

Projektując wnętrze trzeba też pamiętać o zostawieniu odpowiednio dużej powierzchni użytkowej. W pokoju musi się bowiem zmieścić łóżko (najlepiej z dodatkowym, wysuwanym miejscem do spania), biurko do czytania i nauki, szafa na ubrania, a także komoda bądź mniejsza szafka z szufladami, w której nastolatek będzie mógł chować prywatne rzeczy (sprawdź ofertę: komody młodzieżowe). Część pokoju powinna zostać wolna, aby nastolatek mógł ją zagospodarować samodzielnie.

Licz się ze zdaniem dziecka

Branie pod uwagę oczekiwań nastolatka jest niezwykle ważne, jeśli chcemy, żeby pokój dla dziecka miał nie tylko charakter sypialni, ale również przyjaznego azylu. Istotne jest, aby nasza pociecha mogła w swoim pokoju wytworzyć prywatną strefę komfortu, w której czuje się najlepiej, jeżeli potrzebuje czasu dla siebie.

Stylowy pokój młodzieżowy

Obecnie, w modzie są przede wszystkim ściany kolorowe, nadające wnętrzu charakteru i wyrazistości. Warto się na nie zdecydować, jednak nie powinno się przesadzić z ilością kolorów na ścianie, aby pokój nie stał się nadto pstrokaty. Zwykle najlepiej uzgodnić z nastolatkiem pomalowanie dwóch ścian, dzięki czemu pokój nie zostanie nadmiernie przytłoczony.

Bogaty wybór młodzieżowych mebli w sklepie internetowym Domtech24 znajdziesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pellet, czyli paliwo stałe – produkcja
Pellet, czyli paliwo stałe – produkcja
W ostatnich latach rośnie popularność ogrzewania domu pelletem. Produkt, dotąd mało znany, zdobywa uznanie coraz szerszego grona odbiorców. Czym jest […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?