Jak wygląda kurs na kitesurfera – o czym musimy wiedzieć na starcie?

Jak wygląda kurs na kitesurfera – o czym musimy wiedzieć na starcie?
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niektórym ludziom nie wystarczy do szczęścia zwykłe bieganie, ćwiczenie na siłowni czy jazda na rowerze. Wymagają bowiem znacznie bardziej ekstremalnych wrażeń, aby zaspokoić swoją naturalną potrzebę adrenaliny. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest z pewnością zainteresowanie się kitesurfingiem, czyli sportem wodnym polegającym na poruszaniu się po wodzie przy użyciu deski i specyficznego latawca. W organizowaniu profesjonalnych kursów na kitesurfera specjalizuje się m.in. szkółka z Chałup, dostępna pod adresem https://www.easy-surfcenter.pl/kursy-kitesurfingu.

Podstawowe informacje przydatne dla początkujących

Aby przystąpić do kursu kitesurfingu, nie trzeba wcale posiadać znakomitej kondycji czy ponadprzeciętnych warunków fizycznych. Tak naprawdę w szkoleniu mogą uczestniczyć nawet dzieci od 8. roku życia i osoby starsze, po sześćdziesiątce. Oczywiście kluczowy warunek to brak zaawansowanych problemów ze zdrowiem, takich jak np. uszkodzenie kręgosłupa albo zastawka serca. Nie można też odczuwać lęku przed wodą. Najlepiej zapisać się na kurs do szkółki, która zatrudnia wykwalifikowanych instruktorów oraz dysponuje nowoczesnym sprzętem. Standardowe szkolenie dzieli się na trzy etapy. Pierwszy z nich opiera się na zapoznaniu z kwestiami teoretycznymi i głównymi zasadami bezpieczeństwa, dotyczącymi eksploatacji sprzętu czy prawidłowego pilotowania latawca. Z kolei druga część obejmuje zajęcia praktyczne, polegające na rozkładaniu oprzyrządowania, nauce sterowania deską oraz wykonywaniu ćwiczeń poprawiających równowagę i utrzymanie właściwej pozycji ciała w trakcie surfowania. Ostatni etap to natomiast przyswajanie konkretnych ślizgów, zwrotów, skoków i innych technik. Dodajmy, że po ukończeniu kursu uczestnik dostaje legitymację i certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje herbat – które z nich są uznawane za najzdrowsze dla organizmu?
Rodzaje herbat – które z nich są uznawane za najzdrowsze dla organizmu?
Dla niektórych herbata jest pierwszym napojem w ciągu dnia. Podobnie jak kawa, jest dla organizmu źródłem kofeiny, bardzo przydatnej szczególnie […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?