Jak udoskonalić auto wyścigowe?

Jak udoskonalić auto wyścigowe?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli chcemy ścigać się po torze i wygrywać zawody, musimy mieć dobrze dostosowane do tego auto. Przede wszystkim trzeba udoskonalić silnik, by zwiększyć jego moc. Warto także skupić się na zawieszeniu, dzięki któremu będziemy mogli pewnie prowadzić samochód i szybko jeździć po zakrętach. Poniżej przedstawiamy co zrobić, by w łatwy sposób powiększyć walory wyścigowe swojego pojazdu.

Sportowy filtr powietrza

Bardzo prostym sposobem na zwiększenie mocy silnika jest instalacja specjalnego filtra powietrza zasysanego przez silnik. Tradycyjne wkłady mają duże opory powietrza i do zwykłych zastosowań wystarczają, są również tanie. Nie oznacza to jednak, że będą się dobrze sprawdzać podczas wyścigów. Zbyt duże opory przepływu powietrza w dolocie spowodują, że silnik nie będzie osiągał swojej maksymalnej mocy. Najlepiej zamontować sportowy filtr stożkowy, który nie tylko stawia minimalny opór, ale jest też filtrem wielokrotnego użytku. Gdy się zabrudzi wystarczy go wyczyścić.

Sportowe elementy zawieszenia

Nie da się wygrać wyścigu na profesjonalnym torze, gdy auto niepewnie zachowuje się na szybkich łukach. Tradycyjne zawieszenie nie poradzi sobie z tym wyzwaniem. Dlatego też warto posiadać sportowe sprężyny i amortyzatory, które utwardzą pojazd i spowodują, że będzie się on zachowywał pewnie i przewidywalnie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: https://eibach.pl/page/motorsport-eibachpl/. Można również dokonać tam zakupu sportowych elementów zawieszenia Eibach – jednego z uznanych na świecie producentów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ekspertyza, czyli wszystko co musisz wiedzieć
Ekspertyza, czyli wszystko co musisz wiedzieć
Decydując się na zakup nieruchomości lub jej przebudowę, być może będzie potrzebna ekspertyza budowlana. Czym ona jest i kto może […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?