Jak przygotować miejsce w domu, dla osoby przechodzącej rehabilitację?

Pacjenci po zabiegach ortopedycznych, chirurgicznych i neurologicznych związanych z ograniczeniami w sferze ruchowej, po pobycie w szpitalu dalszy okres rehabilitacji przechodzą w domu. Opieką nad nimi zajmuje się głównie rodzina. Musi ona zapewnić im maksymalny komfort w okresie dochodzenia do zdrowia. Przy opiece nad osobą leżącą należy wykonywać szereg czynności pielęgnacyjnych i rehabilitacyjnych. W związku z tym, w domu trzeba przygotować odpowiednie miejsce wygodne dla chorych i ułatwiające pracę opiekunom.

Nowoczesne łóżka rehabilitacyjne

Wygoda dla pacjenta

Podstawową funkcją takiego łóżka jest umożliwienie ułożenia chorego w najdogodniejszej dla niego pozycji. Miękki materac układa się na stelażu wykonanym z poprzecznych listewek drewnianych lub profili metalowych. Części znajdujące się pod plecami i nogami da się ustawiać pod różnym kątem. Do ustalenia pozycji siedzącej pomocny jest uchwyt zawieszony na wezgłowiu. Kilkukrotna zmiana pozycji w ciągu dnia ułatwia utrzymanie prawidłowego krążenia krwi i chroni przed powstawaniem odleżyn. Łóżko od każdej strony zabezpieczone jest barierkami zapobiegającymi wypadnięciu osoby leżącej.

Udogodnienia dla opiekuna

Opiekun może na pewien czas pozostawić chorego samego, bo jest on w stanie zmienić swoją pozycję za pomocą mechanizmu sterowanego pilotem.  Nogi łóżka mają skrętne na wszystkie strony kółeczka, co umożliwia bez wysiłku przemieszczanie rekonwalescenta w dowolne części mieszkania. Wysokość leża jest regulowana silniczkiem elektrycznym. Najwyższy poziom stosowany jest podczas zabiegów pielęgnacyjnych. Jest to szczególnie przydatne przy znacznej wadze leżącego.

Jak zapewnić choremu dobre łóżko rehabilitacyjne?

Łóżko można oczywiście kupić. Ale sprzęt rehabilitacyjny jest drogi, więc taki zakup mija się z celem, jeśli okres rehabilitacji nie będzie zbyt długi. Warto więc skontaktować się z firmą oferującą wynajem takiego sprzętu np. korzystając z następującej witryny http://www.trust.poznan.pl . Okres użyczenia jest dowolny, a w razie potrzeby można go dodatkowo przedłużyć. Sprzęt jest dostarczany pod wskazany adres i montowany w domu pacjenta. Łóżka są doskonałej jakości, sprawne i bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − 8 =