Jak przygotować dom na Święta Bożego Narodzenia?

Jak przygotować dom na Święta Bożego Narodzenia?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku. Towarzyszy mu jedyna w swoim rodzaju atmosfera ogólnej radości i życzliwości. To chwile spotkań w gronie najbliższych przy wspólnym stole. Uroczysty klimat podkreśla się eleganckim ubiorem. Świątecznej garderoby potrzebują także nasze domy. Dekoracje świąteczne cieszą się ogromną popularnością. Każdy chce przygotować dom na święta, tak aby oddawał magiczną atmosferę. Tylko na jakie formy najlepiej się zdecydować?

Choinka i światełka

Przede wszystkim choinka. Ten tradycyjny element świąt Bożego Narodzenia stanowi ich kwintesencję. Kolorowo udekorowane drzewko towarzyszy nam od pokoleń. To coś z czego nie warto rezygnować, aby nie zatracić świątecznego klimatu. Obecny wybór rozmiarów, a nawet kolorów choinek w przypadku ich sztucznych wersji, pozwoli dopasować drzewko do możliwości każdego pomieszczenia. Dodając zabawne bombki mikołaje, kolorowe światełka, własnoręcznie robione ozdoby lub suszone owoce, otrzyma się wesołą ozdobę kojarzącą się z dzieciństwem. Poza choinką warto postawić na oświetlenie. Ono zawsze daje największy efekt. Można kombinować nie tylko z kolorem lampek, ale i ich kształtem, na przykład płatki śniegu czy gwiazdki. Krótkie łańcuchy świateł można umieszczać dosłownie wszędzie, zwłaszcza modele na baterie, które nie są uzależnione od bliskości kontaktów. Spektakularny efekt dają kurtyny świetlne. Wieszane na całych oknach są jak migotający wodospad światła. Ten mocny akcent nie będzie wymagał dodatkowego uzupełnienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie cechy powinna mieć dobra mozaika na ścianę?
Jakie cechy powinna mieć dobra mozaika na ścianę?
Mozaiki to świetny sposób na dodanie zainteresowania do pomieszczenia. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak szkło, ceramika, a […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?