Czy inteligentny dom pozwala zaoszczędzić na rachunkach?

Czy inteligentny dom pozwala zaoszczędzić na rachunkach?
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Z roku na rok wzrasta liczba osób, które podejmują decyzję o budowie inteligentnego domu jednorodzinnego. Jest to obiekt wyposażony w mnóstwo zintegrowanych ze sobą nowoczesnych urządzeń oraz czujników. Całym tym systemem steruje się za pomocą aplikacji w smartfonie, głosu lub pilota, a ogromną korzyścią z jego posiadania jest przede wszystkim możliwość zaoszczędzenia sporych pieniędzy na rachunkach. Instalowaniem innowacyjnej automatyki domowej zajmuje się m.in. firma http://www.luksystem.pl.

Doskonała inwestycja na przyszłość

W inteligentnym domu istnieje możliwość precyzyjnego, w pełni zdalnego zarządzania pracą ogrzewania, oświetlenia, monitoringu, multimediów, klimatyzacji czy elementów konstrukcyjnych budynku (np. bramy garażowej, rolet i okien). Pozwala to w znacznym stopniu ograniczyć wszelkie opłaty, głównie ze względu na automatyczne włączanie się i wyłączanie poszczególnych urządzeń. W skali miesiąca oszczędności wynoszą zazwyczaj od 20 do nawet 50 zł, co bezpośrednio przekłada się na roczny zysk na poziomie około 500-700 zł. Oczywiście wiele zależy od tego, z jaką intensywnością eksploatujemy cały system. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy farbowanie włosów  w domu to dobry pomysł?
Czy farbowanie włosów w domu to dobry pomysł?
Wiele kobiet, aby ograniczyć koszty związane z pielęgnacją oraz koloryzacją włosów w salonie fryzjerskim, decyduje się na farbowanie ich w […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?