Jak prawidłowo oznakować pojazd, aby uniknąć mandatu?

Jak prawidłowo oznakować pojazd, aby uniknąć mandatu?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie pojazdów wymaga od nas znajomości wielu przepisów. Nie tylko musimy przestrzegać reguł dotyczących prawidłowego poruszania się na drodze, ale także tych, które mówią o odpowiednim oznaczeniu samochodu. Zaniechanie wszelkich wytycznych wiąże się bowiem z surowymi karami finansowymi. Dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób wyróżnić swoje auto.

W zależności od rozmiaru

Obecnie według ustawy obowiązuje nakaz oznakowania pojazdów, które ważą powyżej 7,5 tony. Są to z reguły samochody ciężarowe i specjalne oraz autobusy przegubowe w klasie 2 i 3. W tym przypadku należy wyróżnić maszyny właściwymi tablicami. Takie produkty wyprodukowane są z materiałów odblaskowych oraz fluorescencyjnych i zawierają występujące na przemian pasy w dwóch różnych kolorach: żółtym i czerwonym. Tablice powinniśmy umieszczać z tyłu naszego pojazdu, pionowo lub poziomo. Ważne jest, żeby dolna krawędź odznaczenia była na wysokości powyżej 25 cm nad powierzchnią jezdni, natomiast górna część nie wyżej niż 2 metry nad drogą.

Oprócz ciężkich aut powinniśmy także znakować wszystkie przyczepy, które montujemy do pojazdów. Tutaj jednak musimy skorzystać z tablic zawierających żółte tło otoczone czerwoną ramką. Warto zatem zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Najłatwiej znaleźć je w ofertach sklepów specjalizujących się w różnych komponentach do samochodów jak np. https://nadkola.pl/pol_m_Oznakowanie-pojazdow-232.html. Tym prostym sposobem mamy okazję uniknąć konsekwencji, jakie mogłyby nas spotkać w przypadku nieprzestrzegania przepisów.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dobry sprzęt komputerowy do biura
Dobry sprzęt komputerowy do biura
Sprzęt komputerowy do biura musi być dobrej jakości, ponieważ nigdy nie może zawieść swojego użytkownika. To przecież na komputerach przechowywane […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?