Agregaty bębnowe – wszystko co musisz o tym wiedzieć

Agregaty bębnowe – wszystko co musisz o tym wiedzieć
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Galwanizacja to skomplikowana procedura, której poprawne przeprowadzenie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu. Przedmiot poddawany obróbce należy zanurzyć w roztworze zawierającym cząsteczki innego metalu. Urządzeniem, w którym wykonywany jest ten etap jest wanna. W wyniku użycia optymalnej dozy napięcia elektrycznego cząsteczki te zatrzymują się na powierzchni, w wyniku czego tworzą trwałą powłokę. Proces może być przeprowadzony nie tylko dla dużych, ale również małych obiektów. Te ostatnie są galwanizowane przy użyciu układów automatycznych, w których kluczową rolę odgrywają agregaty bębnowe. Na czym polega ich rola?

Urządzenia niezbędne w wyposażeniu galwanizerni

Agregaty bębnowe to jeden z przykładów urządzeń znajdujących zastosowanie w zakładzie powłok galwanicznych. Są stosowane do specjalistycznej obróbki najdrobniejszych elementów. Wypełniony roztworem cylinder sprzętu obraca się, co sprawia, że powierzchnia obrabianej części zostaje dokładnie pokryta trwałą powłoką. Takimi przedmiotami mogą być na przykład śruby czy pierścionki. Aby poprawnie przeprowadzić ten proces, należy dobrać odpowiednie wymiary bębna, w tym takie jak: długość i maksymalna średnica czoła bębna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wzmacnia się barwę metali?
Jak wzmacnia się barwę metali?
Proces barwienia metali opiera się na powierzchniowej reakcji metalu ze składnikami zawartymi w przygotowanych preparatach. W wyniku reakcji powstają „produkty” […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?