Jak poradzić sobie z haluksem?

Jak poradzić sobie z haluksem?
wiem-co-chce
Zdrowe życie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Haluksy określane są często jako współczesna choroba cywilizacyjna. Przypadłość ta przytrafia się głównie kobietom, choć i duża grupa mężczyzn musi borykać się z tym problemem. Co interesujące, u około połowy pacjentów haluksy zaczynają występować już przed 20 rokiem życia, a ogólnie dotykają 4% ludzkiej populacji. Czym jest paluch koślawy, inaczej zwany haluksem, i jak z problemem tym najskuteczniej sobie poradzić?

Skąd w naszym życiu biorą się haluksy?

Mimo tego, iż haluksy nie należą do grupy bolesnych deformacji, to powikłania, jakie mogą być ich skutkiem, mogą już wywoływać ból. Stan zapalny stopy objawia się jej miejscowym zaczerwienieniem oraz obrzękiem. Za tę chorobę odpowiada głównie noszenie nieodpowiedniego obuwia (w przypadku kobiet jest to również i zbyt częste chodzenie na obcasach), nadwaga (obciążenie stawów), płaskostopie, jak i stojący tryb życia. Szybkim rozwiązaniem na pozbycie się haluksów jest skorzystanie z usług nowoczesnych klinik medycznych, jak CM Medicum – miejsce to tworzy zespół specjalistów z długoletnim doświadczeniem. Przy wyborze warto kierować się i opiniami klientów, którzy z interesującego nas miejsca skorzystali. To może powiedzieć nam wiele na temat podejścia pracowników do pacjenta.

Haluksy są chorobą dziedziczną (w od 60 do nawet 80% przypadków). Niemniej jednak możemy zminimalizować ryzyko ich wystąpienia poprzez noszenie obuwia ortopedycznego i dostosowanego do kształtu oraz rozmiaru stopy. Innym, choć droższym rozwiązaniem jest postawienie na chirurgię stopy – zabieg ten jest w pełni bezpieczny i oferowany przez coraz większą ilość placówek medycznych. Jednocześnie we wczesnym stadium zmagań z tą przypadłością, zazwyczaj wystarczy leczenie farmakologiczne oraz regularna fizjoterapia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Plusy i minusy farbowania brwi na stałe
Dużo kobiet nie jest zadowolonych z naturalnego koloru czy kształtu swoich brwi. Na szczęście obecnie można poprawić ich wygląd bardzo […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?