Jak odnowić dom z zewnątrz?

Jak odnowić dom z zewnątrz?
wiem-co-chce
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stare domy jednorodzinne posiadają niepowtarzalny urok i wspaniałą historię. Niestety jednocześnie na ich elewacji pojawiają się nieestetyczne pęknięcia, zaawansowane zabrudzenia oraz szkodliwe dla zdrowia pleśnie. Z tego względu dobrym rozwiązaniem jest odnowienie budynku z zewnątrz, co z pewnością przywróci mu dawną świetność i znacznie podniesie walory wizualne. Dobór konkretnej metody zależy w ogromnym stopniu od poziomu zniszczeń i możliwości finansowych właściciela. 

Kilka wartościowych rozwiązań

Najprostszym sposobem na odnowienie elewacji jest jej dokładne umycie, a następnie pomalowanie profesjonalną farbą fasadową o właściwościach ochronnych. W przypadku ścian znakomitym wyborem okażą się w szczególności produkty silikatowo-silikonowe, ponieważ odznaczają się wyjątkowo łatwą aplikacją i ponadprzeciętną przyczepnością do podłoża.

Z kolei do pokrycia posadzek i fundamentów nadają się przede wszystkim farby do betonu na zewnątrz oparte na rozpuszczalnikach. Tworzą one powłokę charakteryzującą się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Alternatywnym rozwiązaniem jest zastosowanie tradycyjnego tynku silikonowego bądź polimerowego. Dla wielu osób dobrym wyborem może się również okazać:

– obmurówka z cegieł klinkierowych albo wapienno-piaskowych – niezwykle trwałe, a jednocześnie atrakcyjne wizualnie wykończenie

– okładzina z naturalnego kamienia – np. granitu, bazaltu, piaskowca (ewentualnie konglomeratu zespolonego lepiszczem)

– redwniana oblicówka – najlepiej z wytrzymałych gatunków egzotycznych (teak, okume, meranti)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rodzaje zaworów zwrotnych
Rodzaje zaworów zwrotnych
Zawór zwrotny jest jednym z najważniejszych elementów, używanych w przemyśle wodnym oraz chemicznym. Warto wiedzieć, że zawór zwrotny samoczynnie nadaje […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?