Jak działa oczyszczalnia biologiczna?

Jak działa oczyszczalnia biologiczna?
wiem-co-chce
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków jest jednym ze sposób na to, w jaki sposób pozbywać się ze swojej posesji zanieczyszczeń w postaci ścieków. Ich montaż jest wskazany przede wszystkim tam, gdzie nie ma możliwości przyłączenia do zbiorczej sieci kanalizacyjnej. Korzystanie z takiej oczyszczalni niesie ze sobą wiele korzyści, które wpływają na to, że coraz częściej zastępują one tradycyjne szamba.

Dlaczego warto zdecydować się na budowę ekologicznej oczyszczalni ścieków?

Główną zasadą jej działania wzbudzanie wewnątrz instalacji intensywnych, ale zarazem naturalnych procesów biologicznych, które rozkładają ścieki na bezpieczne dla środowiska związki mineralne. Dzięki temu bez żadnego problemu można je odprowadzić do gruntu, rowu melioracyjnego, a nawet pobliskiej rzeki. Miejscem, do którego w pierwszej kolejności trafiają ścieki jest jedno- lub dwukomorowy zbiornik, nazywany osadnikiem gnilnym, w którym zachodzą procesy biochemiczne wywoływane przez bakterie beztlenowe. Stała część zanieczyszczeń ulega fermentacji i rozkłada się na proste związki, które są rozpuszczalne w wodzie, a także sole mineralne. Następnie ścieki poddawane są dalszemu procesowi oczyszczania, ale już w warunkach tlenowych. To właśnie na tym etapie następuje neutralizacja zanieczyszczeń, które mogłyby być groźne dla środowiska. Jeśli zastanawiamy się nad budową ekologicznej oczyszczalni ścieków na swojej posesji powinniśmy koniecznie zapoznać się z ofertą firmy BioPolis, która oferuje wszystkie niezbędne elementy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kolory kwiatów – czy mają one jakieś znaczenie?
Kolory kwiatów – czy mają one jakieś znaczenie?
Kolor kwiatu tradycyjnie był używany jako symbol do reprezentowania emocji i uczuć. To, jaki kolor kwiatów wybierano, było związane z […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?