Ekspertyza, czyli wszystko co musisz wiedzieć

Ekspertyza, czyli wszystko co musisz wiedzieć
wiem-co-chce
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na zakup nieruchomości lub jej przebudowę, być może będzie potrzebna ekspertyza budowlana. Czym ona jest i kto może ją wykonać? W skrócie ekspertyzy budowlane polegają na wydawaniu oceny stanu technicznego budynku przez inżyniera budownictwa. Następuje ona na podstawie zgromadzonej dokumentacji projektowej, która umożliwia przeprowadzenie wyliczeń, które wskazują na wytrzymałość wszystkich kluczowych elementów konstrukcyjnych. Tym samym pozwala na sprawdzenie, czy budynek jest w pełni bezpieczny dla mieszkańców. Ponadto weryfikuje, jakie rozwiązania zostały wprowadzone w czasie jego budowy. Które obiekty podlegają ekspertyzie budowlanej? Specjaliści zgodnie twierdzą, że nie ma w tym przypadku żadnych ograniczeń. Opracowania mogą powstawać zarówno dla bloków mieszkalnych, kamienic, domów jednorodzinnych czy pojedynczych lokali. Zdarza się również, że są one przeprowadzane dla obiektów gospodarczych takich jak: magazyny, biurowce czy hale produkcyjne.

Jak wygląda ekspertyza budowlana?

Ocenę stanu technicznego budynku muszą obowiązkowo poprzedzić oględziny konkretnego obiektu. W niektórych przypadkach może być konieczne dokonanie szczegółowych pomiarów lub pobranie próbek materiałów do dalszych badań. Zakres podejmowanych czynności zależy od konkretnego obiektu. Każda ocena powinna być jednak wykonana dokładnie i rzetelnie. W dalszej kolejności inżynier zapoznaje się z dostępną dokumentację projektową budynku. Na zakończenie ekspertyzy jej wykonawca składa swój podpis.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jakie narzędzia i akcesoria powinna zaopatrzyć się początkująca krawcowa?
W jakie narzędzia i akcesoria powinna zaopatrzyć się początkująca krawcowa?
W czasach masowej produkcji odzieży na wartości zyskują ubrania, które zostały zaprojektowane i uszyte samodzielnie. Zarówno wykonywanie drobnych poprawek krawieckich, […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?