Drukarka przeznaczona do biura – w jakie funkcje powinna być ona wyposażona?

Drukarka przeznaczona do biura – w jakie funkcje powinna być ona wyposażona?
wiem-co-chce
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drukarki ewoluowały z urządzenia służącego jedynie do drukowania dokumentów do urządzeń wielofunkcyjnych, które mogą również kopiować i skanować. Jeśli szukasz drukarki, która będzie używana w środowisku biurowym, jest kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę. Najnowsze drukarki posiadają również łączność Wi-Fi, co pozwala na podłączenie ich do sieci i Internetu.

Istotne kwestie, do ustalenia przez zakupem

Po pierwsze, musisz pomyśleć o rodzajach dokumentów, które będą drukowane i jak często będą one drukowane. Jeśli Twoi pracownicy będą drukować faktury i inne dokumenty biznesowe, to warto rozważyć zakup kolorowej drukarki. W przeciwnym razie, czarno-biała drukarka laserowa będzie robić dobrze.

Jeśli planujesz używać drukarki atramentowej w swoim biurze, upewnij się, że posiada ona automatyczny podajnik dokumentów (ADF), dzięki czemu można skanować wiele stron jednocześnie, zamiast ręcznie podawać każdą stronę z osobna. Funkcja dupleksu pozwoli Ci również drukować na obu stronach kartki, co pozwoli Ci zaoszczędzić papier i zmniejszyć bałagan w biurze.

Kolejną ważną rzeczą jest szybkość – jeśli ludzie stale spóźniają się z pracą, to nie będą zadowoleni! Upewnij się, że wybrana przez Ciebie drukarka oferuje szybkie prędkości, aby wszystko było zrobione na czas. Pod tym względem warto rozważyć zakup takiej drukarki jak Brother HL-3140CW.

Jeśli szukasz drukarki do biura, są również inne cechy, które są istotne:

Obsługa papieru

Im więcej papieru drukarka może obsłużyć jednocześnie, tym mniej czasu trzeba poświęcić na ponowne załadowanie jej papierem, gdy skończy się toner lub wkłady atramentowe.

Łączność

Jeśli chcesz, aby drukarka była dostępna dla wielu użytkowników, powinna być wyposażona w opcje łączności Wi-Fi i/lub Ethernet. Ponadto, jeśli chcesz drukować zdalnie (spoza biura), łączność bezprzewodowa umożliwi tę funkcjonalność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pogodzić opiekę nad dzieckiem z ćwiczeniem na siłowni?
Jak pogodzić opiekę nad dzieckiem z ćwiczeniem na siłowni?
Moda na ćwiczenie na siłowni pojawiła się w społeczeństwie dopiero kilkanaście lat temu. To zdecydowany powrót do tradycji antycznych, kiedy […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?