Dlaczego warto stosować krem pod oczy?

Dlaczego warto stosować krem pod oczy?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Oczy są zwierciadłem duszy i wcale nie chodzi tylko o głębię naszych barwnych tęczówek. Skóra w ich okolicy jest bardzo delikatna, dlatego właśnie tu widać pierwsze oznaki stresu, zmęczenia, niewyspania, szalonej imprezy, jak również starzenia. Obecny kult młodości nie ułatwia sprawy. Każdy chce wyglądać świeżo, a na to najlepiej wpływa promienne spojrzenie, które zagwarantuje nam idealnie wypielęgnowana okolica oka. Aby uzyskać taki efekt, nie musimy od razu udawać się do lekarza medycyny estetycznej. Na początek wystarczy dobra profilaktyka i świetnej jakości krem pod oczy pomagający zapobiegać nieodwracalnym zmianom wywołanym przez upływający czas.

Jaki preparat sprawdzi się najlepiej?

Drogeryjne półki pełne są kosmetyków, które mają poprawić stan naszej cery i zniwelować zmarszczki. Zanim zdecydujemy się na jeden z nich, dobrze przeanalizujmy poszczególne składy. Delikatny oraz cienki naskórek okalający oczy nie lubi agresywnych substancji. Nadużywanie kwasów, czy też peelingowanie tych okolic może doprowadzić do poważnych podrażnień. Najlepiej kupić kremy lub mocniej skoncentrowane serum naszpikowane przeciwutleniaczami takimi jak witamina C i E. Przydadzą się także filtry chroniące przed słońcem, jak również substancje nawilżające w postaci pantenolu, bądź alantoiny. Kosmetyki pod oczy bogate w kofeinę zmniejszą opuchliznę, a koenzym Q10 napnie i wygładzi skórą, zmniejszając tym samym widoczność  zmarszczek. Pamiętajmy, aby wybierając preparat dla siebie kierować się nie tylko znaną marką, ale przede wszystkim swoimi potrzebami oraz opiniami klientów, którzy przez nami skorzystali z danego produktu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto kształcić się z zakresu kosmetologii?
Kosmetologia to zawód przyszłości. Jest tak przede wszystkim dlatego, że w naszych współczesnych społeczeństwach zachodu coraz większy nacisk kładziemy na […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?