Deska kompozytowa – Dlaczego warto się w nią zaopatrzyć?

Deska kompozytowa – Dlaczego warto się w nią zaopatrzyć?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Deski kompozytowe wykonane są z warstw włókna szklanego, włókna węglowego i innych materiałów. Ich wytrzymałość wynika z faktu, że składają się z wielu warstw. Deski te są ogólnie bardzo trwałe i mogą wytrzymać wiele rodzajów uszkodzeń. Dobrze radzą sobie również z falami i zapewniają dobrą trakcję podczas surfowania. Jeśli chodzi o deski do tarasu, to możesz je kupić na stronie: https://dobretarasy.pl/tarasy-z-deski-kompozytowej/.

Rodzaje desek kompozytowych

Deski kompozytowe występują w dwóch głównych rodzajach: plastik wzmocniony włóknem szklanym (GRP) i żywica epoksydowa. Jest to trochę mylące, ponieważ są one czasami nazywane również „kompozytami” lub „włóknem szklanym”. Jednak GRP jest innym materiałem niż żywica epoksydowa, dlatego ważne jest, aby znać różnicę między nimi.

Tworzywo sztuczne wzmocnione włóknem szklanym (GRP)

GFK jest wytwarzany poprzez nakładanie tkaniny z włókna szklanego na materiał rdzeniowy, taki jak pianka lub drewno balsa. Następnie całość jest pokrywana warstwą żywicy, która twardnieje pod wpływem ciepła i ciśnienia podczas produkcji. GRP jest mocny, ale nie tak elastyczny jak inne rodzaje desek kompozytowych. Jednak dobrze znosi uszkodzenia spowodowane uderzeniami, takie jak uderzenia o skały czy rafy koralowe; nawet jeśli uderzenie przebije się pod powierzchniową warstwą żywicy, materiał rdzenia nadal będzie się dobrze trzymał.

Żywica epoksydowa

Żywica epoksydowa to dwuskładnikowy materiał, który utwardza się po podgrzaniu i ściśnięciu. Jest ona używana do tworzenia powierzchni desek kompozytowych, jak również do łączenia innych materiałów w deskach tarasowych. Żywica epoksydowa utwardza się wolniej niż żywice poliestrowe, ale tworzy mocniejsze wiązania między warstwami materiałów kompozytowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak bezpiecznie kupować przez internet ?
Jak bezpiecznie kupować przez internet ?
Aby być bezpiecznym w internecie warto zwrócić uwagę na kilka ważnych i istotnych czynników, w szczególności gdy zakupów na danej […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?