Czy wybierając się na statek, należy zabrać specjalne obuwie?

Czy wybierając się na statek, należy zabrać specjalne obuwie?
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając się pierwszy raz na jacht, często zastanawiamy się nad odpowiednim przygotowaniem do takich wakacji na jeziorze. Co wybrać, aby czuć się dobrze i bez problemu wykonywać wszystkie polecenia instruktora albo doświadczonego kolegi-żeglarza? Przede wszystkim warto zadbać o obuwie: i tak, powinno być specjalne, żeglarskie.

Żeglarskie, czyli bezpieczne

Buty żeglarskie muszą nam przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo. To ono jest gwarancją udanego wyjazdu, który wszyscy będziemy wspominać miło. Dlatego nawet na pierwszy wyjazd warto kupić chociaż buty, które zagwarantują stabilność na pokładzie.

Jakie zatem powinny być buty żeglarskie? Oczywiście antypoślizgowe! Pokład niejednokrotnie będzie wilgotny lub po prostu mokry, a wówczas nietrudno o upadek, jeśli buty mają śliską podeszwę. To z kolei grozi wypadkiem czy nawet znalezieniem się za burtą, więc antypoślizgowa podeszwa to dosłownie podstawa.

Modne, wygodne i chroniące stopę

Oprócz antypoślizgowej powierzchni warto zadbać także o to, by buty były pełne. Dobrze sprawdzą się żeglarskie trampki, mokasyny czy półbuty, które są zabudowane i dobrze chronią stopę. Co więcej, obuwie musi być wygodne, by nie powodowało żadnego dyskomfortu czy odparzeń i otarć. Z nimi z pewnością nie dałoby się spędzić przyjemnie czasu na pokładzie.

Na koniec warto też zastanowić się nad wyglądem obuwia żeglarskiego. Na szczęście nie brakuje obecnie ładnych, modnych i zróżnicowanych kolorystycznie butów dla żeglarzy, więc na pewno każdy wybierze coś idealnego dla siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak stworzyć pyszną kawę niczym z kawiarni?
Jak stworzyć pyszną kawę niczym z kawiarni?
Sposobów na parzenie kawy jest mnóstwo. W sklepach znajdziemy sporo urządzeń ułatwiających to zadanie. Bez problemu kupimy kawiarki o włoskim […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?