Czy ubezpieczenie OC motocykla różni się od ubezpieczenia samochodu?

Podobnie jak samochody osobowe, tak również motocykle muszą posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Chroni ono przed sytuacjami, w których z powodu własnego błędu uszkodzimy komuś samochód bądź potrącimy pieszego. W takiej sytuacji obowiązek wypłaty odszkodowania spoczywa na ubezpieczycielu, a nie bezpośrednio na kierowcy. Jest to bardzo ważne, ponieważ nierzadko odszkodowania mogą wynosić dziesiątki lub setki tysięcy złotych. Natomiast w przypadku szkód na ludziach, dochodzi też kwestia wypłaty dożywotniej renty. Czy motocyklowe OC również chroni nas przed tego typu sytuacjami?

Obowiązek ubezpieczenia

Polisa OC na motocykl nie różni się od samochodowej tym, że także jest obowiązkowa. Każdy motor, jak również skuter czy czterokołowiec z homologacją drogową, musi mieć wykupioną i opłaconą polisę ubezpieczeniową. Jeżeli tak nie jest, kierującemu grożą bardzo wysokie kary. Już za kilka dni zwłoki można zapłacić karę o wysokości kilku tysięcy złotych. Dlatego też dobrze wejść na stronę https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-motocykla/kalkulator i sprawdzić jakie najlepsze ubezpieczenie motoru możemy znaleźć.

Gdzie można znaleźć?

Okazuje się jednak, że są i istotne różnice. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że nie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym znajdziemy polisę na motocykl. Tyczy się to nawet bardzo dużych firm, które są bardzo znane z ubezpieczeń OC samochodów. Dlatego też szukając polisy na motocykl musimy się lepiej postarać, by znaleźć dokładnie taką ofertę, jaką szukamy. Warto więc korzystać z różnych kalkulatorów, które zbierają wiele ofert ubezpieczeniowych w jednym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + jedenaście =