Czy opłaca się oddawać auto do skupu?

Czy opłaca się oddawać auto do skupu?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby posiadające uszkodzony, niesprawny samochód (np. wskutek wypadku) powinny się poważnie zastanowić nad sprzedaniem go do skupu aut. Wynika to z faktu, że otrzymają tam za pojazd określoną gratyfikację finansową, na którą zazwyczaj nie można liczyć w przypadku podjęcia decyzji o zezłomowaniu. Jeśli chodzi o skup aut Nowogard jest miastem, w którym działa kilka profesjonalnych miejsc tego typu. Zalety omawianego rozwiązania zostaną omówione w dalszej części artykułu.

Szybki proces sprzedaży i uczciwa wycena

Podstawową zaletą skupów aut jest szybki i bezproblemowy proces sprzedaży pojazdu, który polega na wysłaniu stosownego formularza, dostarczeniu samochodu na miejsce, podpisaniu zwykłej umowy kupna-sprzedaży i otrzymaniu pieniędzy (na konto lub do ręki w formie gotówki). W ten sposób można się pozbyć nie tylko maszyny trwale uszkodzonej w wyniku wypadku, ale także nieznacznie wyeksploatowanej, a nawet zupełnie nowej. Dodajmy, że wycena jest dokonywana przeważnie na podstawie dokładnej oceny stanu wizualnego i technicznego samochodu przez fachowego rzeczoznawcę współpracującego ze skupem.

Dzięki temu mamy pewność, że nie zostaliśmy oszukani, a kwota odpowiada realnej wartości dostarczonego przez nas auta – przeważnie wynosi ona od kilkuset do kilku tysięcy złotych, oczywiście w zależności od stopnia zniszczeń. W większości przypadków cały ten proces trwa nie dłużej niż dwie godziny, a często zamyka się w jednej godzinie. To niewątpliwie ogromna zaleta, zwłaszcza jeśli jesteśmy osobami zapracowanymi i cenimy sobie każdą minutę w ciągu dnia. Jeśli chodzi o skup aut Gorzów jest miastem, w którym funkcjonuje kilka tego typu miejsc oferujących wyjątkowo atrakcyjne ceny. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pellet, czyli paliwo stałe – produkcja
Pellet, czyli paliwo stałe – produkcja
W ostatnich latach rośnie popularność ogrzewania domu pelletem. Produkt, dotąd mało znany, zdobywa uznanie coraz szerszego grona odbiorców. Czym jest […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?