Jakie gaśnice muszą znajdować się w budynkach?

Jakie gaśnice muszą znajdować się w budynkach?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pożar to poważne zagrożenie, którego wystąpienie może dotyczyć niemal każdego budynku. Narażone są na niego nie tylko domy, ale również miejsca użyteczności publicznej, czy też lokale stanowiące przestrzeń do organizacji różnorodnych wydarzeń. W związku z tym każdy z nich, niezależnie od wykorzystania, powinien być należycie wyposażony, tak aby w razie niebezpieczeństwa, można było skutecznie przeciwdziałać pożarowi. Podstawowym sprzętem, który musi znaleźć się w każdym budynku jest gaśnica. Jaki dokładnie jej rodzaj powinien być dostępny?

Ochrona przed pożarem – jakie gaśnice będą potrzebne?

Gaśnice dzieli się głównie ze względu na rodzaj zastosowanego w nich środka gaśniczego. Spotkamy się więc z gaśnicami proszkowymi, pianowymi, śniegowymi, wodno-mgłowymi oraz halonowymi. Dodatkowo każda jest przeznaczona do gaszenia określonego rodzaju pożaru, który zależy od materiału, który ulega spalaniu. W tym przypadku wyróżnimy gaśnice o klasach od A do F. Im wyższa klasa, tym bardziej trudny do powstrzymania ogień gaśnica będzie w stanie powstrzymać.

Co ważne, jeden egzemplarz może łączyć w sobie kilka klas. W domu dobrze sprawdzą się chociażby gaśnice ABC lub ABF. Najpopularniejszym typem są te proszkowe, które są jednocześnie naprawdę skuteczne. Dlatego używa się ich w bardzo wielu miejscach, takich jak budynki publiczne, czy też hale i magazyny przemysłowe. W szkołach natomiast spotkamy się z kolei z gaśnicami pianowymi, gdyż są bezpieczniejsze dla człowieka.

Przykładów można mnożyć, a to jaka gaśnica musi, czy też powinna znaleźć się w budynku, będzie zależało chociażby od wymogów prawnych. Ważne aby każda była sprawna i odznaczała się dobrą jakością wykonania. Stąd też najlepiej kupować je w sprawdzonych miejscach. Chcąc znaleźć godne uwagi ofert, warto znaleźć sprzęt przeciwpożarowy w Warszawie, ponieważ znajduje się tutaj dużo profesjonalnych sklepów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lampy – jakie są ich typy?
Lampy – jakie są ich typy?
Lampy są najbardziej rozpowszechnionym źródłem światła. Są one dostępne w szerokim zakresie kształtów, rozmiarów, wzorów i materiałów. Istnieje wiele rodzajów […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?