Czego można użyć do zabezpieczenia przesyłki?

Dobrze zapakowana przesyłka daje gwarancję, że klient otrzyma towar w nienaruszonym stanie. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia budowania swojej marki i dbania o opinie o firmie. Jedną z najskuteczniejszych metod jest transportowanie artykułów w kartonowych pudełkach. Im lepiej są dopasowane, tym skuteczniej chronią. Mimo wszystko może to nie być wystarczające rozwiązanie. Jak dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo ładunku w drodze do odbiorcy?

Wewnętrzne wyposażenie opakowań

Kartonowe akcesoria, które można zamontować w środku paczki, stanowią skuteczne systemy ochronne. Mogą to być różnego rodzaju kratownice, przekładki, kątowniki, czy narożniki. Montuje się je wewnątrz albo przed włożeniem towaru, ale uzupełnia nim pudło już po zapakowaniu przewożonych przedmiotów. Osoby zainteresowane mogą przejrzeć szeroki asortyment tego typu produktów na stronie takiego przedstawiciela na rynku jak https://janbox.pl/oferta/.

Innym sposobem zabezpieczenia przesyłki są wypełniacze. Wśród nich znaleźć można zarówno te biodegradowalne, wykonane ze skrobi rozpuszczalnej w wodzie, jak i poduszeczki powietrze, które robi się z folii. Świetnie znanym i przetestowanym artykułem jest również folia bąbelkowa. Często stosuje się ją do ochrony szklanych i delikatnych przedmiotów. Ciekawym i coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem są papierowe lub drewniane wiórki. To cieniutkie paski wykonane z jednego ze wspomnianych materiałów. Poza tym, że są ekologiczne, dodatkowo mogą ładnie eksponować produkt w pudełku.

Zewnętrzne zabezpieczenie paczek

Nie można zapomnieć także o tym, co na zewnątrz. Taśmy klejące dobrze chronią przed otwarciem kartonu w nieodpowiednim miejscu. Poza standardowymi, na popularności zyskują także te papierowe. Jeśli zawartość przesyłki jest szczególnie wrażliwa na wilgoć, trzeba ją także ustrzec przed trudnymi warunkami, stosując folie stretchowe. Owija się nimi tekturowe opakowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa − jeden =