Co zrobić gdy wyświetlacz w naszym telefonie jest uszkodzony?

Jedna z najbardziej powszechnych usterek w smartfonach to poważnie uszkodzony wyświetlacz (np. pęknięty w kilku miejscach). Może do niej dojść w każdym momencie – podczas zabawy z dzieckiem, wykonywania obowiązków zawodowych, podróży pociągiem czy uprawiania sportu. W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem jest powierzenie wymiany ekranu specjalistom. Profesjonalne usługi w tym konkretnym zakresie świadczy m.in. ten poznański serwis telefoniczny: https://refabric.com.pl/.

Samodzielna ingerencja to bardzo zły pomysł

Zaawansowane uszkodzenie ekranu smartfona skutkuje zazwyczaj brakiem reakcji na dotyk albo nie wyświetlaniem się żadnych elementów. Uniemożliwia to oczywiście korzystanie z urządzenia. Zaleca się wówczas jego oddanie do autoryzowanego serwisu, gdzie zostanie przeprowadzona fachowa wymiana szybki przez wykwalifikowane osoby dysponujące odpowiednimi narzędziami. Usługa ta kosztuje co prawda niemało (ostateczna cena jest uzależniona od modelu telefonu i skali zniszczeń), ale przynajmniej mamy pewność, że naprawiony sprzęt będzie działał bez zarzutu.

W przypadku braku gwarancji, bądź chęci znacznego zaoszczędzenia pieniędzy alternatywnym rozwiązaniem jest udanie się do nieautoryzowanego serwisu, pracującego nie tylko na komponentach oryginalnych, ale też na zamiennikach. Tutaj istnieje pewne minimalne ryzyko, że wymieniona szybka po jakimś czasie odklei się.

Najtańsza opcja to z kolei podjęcie samodzielnej próby zastąpienia wyświetlacza nowym modelem – według wytycznych zawartych na forach internetowych albo witrynach z poradami. Jest to kiepski pomysł, bo może się skończyć awarią pozostałych podzespołów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewięć + 4 =