Buty do trekkingu – z nami wybierzesz najlepsze!

Buty do trekkingu – z nami wybierzesz najlepsze!
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierasz się w góry. Marzą Ci się całodniowe piesze wycieczki? W głowie masz już plany na cały urlop w górach. Masz już kupioną dobrą kurtkę i teraz trzeba kupić buty do trekkingu. Zanim wybierzesz się do sklepu powinnaś poznać parę ważnych informacji o nich.

Jest wiele firm, które produkują damskie buty trekkingowe, więc wybór jest całkiem duży. Musisz wiedzieć, że dobre buty muszą być wodoodporne, tak by mogły wytrzymać nagłą ulewę, która zaskoczy Cię na szlaku. Powinny też oddychać by noga się nie pociła.

Obuwie trekkingowe dzieli się na niskie i wysokie oraz na lekkie i ciężkie. Obuwie z niską cholewką będzie najlepsze, gdy idziemy na prosty szlak lub do lasu i nie mamy ze sobą zbyt dużego obciążenia. Buty lekkie są przeznaczone do chodzenia po średnich partiach górskich. Mają one wysoką, sięgająca do kostek cholewkę, która chroni stopę i ma większą wodoodporność. Jeżeli wybierasz się na długie wycieczki w wysokich partiach górskich to powinnaś wybrać buty ciężkie z wysoką cholewką.

Gdy będziesz przymierzać buty trekkingowe to wyjmij z nich wkładkę i połóż na niej stopę. Nie powinna ona wystawać poza wkładkę. Przymierzane buty powinny dobrze leżeć. Nie powinno być luzów. Oczywiście poza tymi konkretnymi parametrami powinnaś wziąć pod uwagę również swój gust jeżeli chodzi o kolor.

Wiedząc już na co masz zwrócić uwagę możesz spokojnie udać się do sklepu z obuwiem trekkingowym i przystąpić do zakupów. Nie śpiesz się. Nie musisz wybrać butów w pierwszym sklepie do którego wejdziesz. Pamiętaj, że mają one ułatwić Twoją wymarzoną wędrówkę po górach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wygląda impreza integracyjna w stylu rajdu samochodowego?
Imprezy integracyjne to w tym momencie standard dla wielu firm. Trudno się dziwić, ponieważ nie tylko zacieśniają więzi pomiędzy pracownikami, […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?