Budowa drogi z kostki brukowej – jakie sprzęty trzeba posiadać do jej stworzenia?

Budowa drogi z kostki brukowej – jakie sprzęty trzeba posiadać do jej stworzenia?
wiem-co-chce
Branża budowlana
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Budowa drogi z kostki brukowej to trudne zadanie, które wymaga odpowiedniego sprzętu i doświadczonej ekipy. Błędy wykonane na etapie prac ziemnych skutkować mogą późniejszym zapadaniem się nawierzchni. Co należy zrobić, aby droga z bruku była trwała i spełniała swoje zadania przez wiele lat?

Koparka, zagęszczarka i szlifierka – podstawowy sprzęt do pracy przy bruku

Budowa nawierzchni brukowej to nie tylko układanie kostki, ale przede wszystkim przygotowanie podbudowy. Jest ona odpowiedzialna za przenoszenie obciążeń, które powstają na kostce w trakcie przejeżdżania po niej pojazdów. Podstawowym sprzętem, który jest wykorzystywany do przyspieszenia prac, jest koparka. W zdecydowanej większości przypadków wystarczy niewielka minikoparka, za pomocą której jesteśmy w stanie przygotować odpowiednio głęboki wykop. Sprawdzi się ona również podczas rozsypywania piasku lub kruszywa, które stanie się podbudową drogi.

Zamknięcie etapu ziemnego nie oznacza, że nie będziemy potrzebowali specjalistycznego sprzętu. W trakcie układania kostki brukowej przyda się zagęszczarka, którą ubijemy kruszywo i ostateczne zagęścimy ułożoną kostkę brukową. Przeważnie do tego celu wykorzystuje się dwa rodzaje zagęszczarek – ciężką, która ułatwi pracę przy zagęszczaniu podbudowy oraz lekką, którą wykorzystamy zaraz po ułożeniu kostki brukowej.

W trakcie samego układania pomocna okaże się dobra szlifierka lub specjalna piła do betonu, dzięki której będziemy mogli przyciąć kostkę do pożądanego kształtu i wymiaru. Odpowiedni sprzęt to jednak tylko połowa sukcesu. Ogromne znaczenia przy układaniu kostki ma przecież doświadczenie brukarza. Szukając firmy z Wielkopolski, warto wybrać kogoś, kto na co dzień wykonuje roboty drogowe Poznań jako stolica województwa posiada wielu fachowców w tej dziedzinie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Opryszczka narządów płciowych – objawy i diagnostyka
Opryszczka jest jednym z najczęściej występujących schorzeń atakujących narządy płciowe. Dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Głównym źródłem zakażenia są […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?