Aranżacja salonu i dodatki

Aranżacja salonu i dodatki
wiem-co-chce
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon w każdym mieszkaniu spełnia dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze, jest miejscem, w którym domownicy spędzają najwięcej wolnego czasu, musi być więc funkcjonalny i wygodny. Po drugie, jest również miejscem, gdzie przyjmuje się gości, dlatego powinien być efektowny i gustowny. Połączenie funkcjonalności z efektownym wyglądem często nie idzie w parze. Z tego powodu aranżacja salonu nie jest tak prosta, jak się może na początku wydawać.

Bez względu na to, czy przebywamy sami w salonie, czy też z zaproszonymi gośćmi, zazwyczaj korzystamy z telewizora. Chociaż wiele osób decyduje się powiesić telewizor na ścianie, to lepszym pomysłem jest umieszczenie go na szafce. Nowoczesne meble pod rtv są zarówno ładne, jak i funkcjonalne. Pozwalają nie tylko ukryć kable, których nie brakuje, lecz również posiadają wyznaczone miejsce na odtwarzacz dvd oraz półkę na domową kolekcję filmów. Zazwyczaj wyposażone są również w dodatkowe szuflady, w których można schować słuchawki, konsole do gier i inne akcesoria, które nie zawsze powinny być wystawiane na światło dzienne. Dodatkowo, drewno znakomicie ociepla wnętrze i sprawia, że staje się ono bardziej przytulne.

Jeśli zależy nam na doświetleniu salonu lub jego optycznym powiększeniu, powinniśmy zdecydować się na lustro. Mogą to być zarówno lustra wiszące jak i stojące (sprawdź: lustro stojące białe). Ten drugie nadają wnętrzom elegancji i charakteru, dlatego też cieszą się coraz większą popularnością. Doskonale nadają się zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeń.

Istotnym dodatkiem wpływającym na końcowy wygląd salonu jest dywan. Obecnie najpopularniejsze są dywany z długim włosiem, które tworzą domową atmosferę. Ich wadą jest jednak to, że trudno utrzymać je w czystości. Jeśli więc nie chcemy nieustannie korzystać z odkurzacza, lepiej poszukać dywanu, który będzie łatwiejszy w czyszczeniu.

W aranżacji salonu nie należy również zapominać o dodatkach, takich jak obrazy, zdjęcia, czy zegary. To one, choć nie wpływają na funkcjonalność, są istotnym elementem wykończenia każdego wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać i ułożyć deski kompozytowe?
Jak wybrać i ułożyć deski kompozytowe?
Wybierając deski wykonane z kompozytu, należy zwrócić uwagę na ich istotne parametry techniczne, w tym między innymi: gęstość, twardość, wytrzymałość […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?