Aranżacja salonu i dodatki

Salon w każdym mieszkaniu spełnia dwie podstawowe funkcje. Po pierwsze, jest miejscem, w którym domownicy spędzają najwięcej wolnego czasu, musi być więc funkcjonalny i wygodny. Po drugie, jest również miejscem, gdzie przyjmuje się gości, dlatego powinien być efektowny i gustowny. Połączenie funkcjonalności z efektownym wyglądem często nie idzie w parze. Z tego powodu aranżacja salonu nie jest tak prosta, jak się może na początku wydawać.

Bez względu na to, czy przebywamy sami w salonie, czy też z zaproszonymi gośćmi, zazwyczaj korzystamy z telewizora. Chociaż wiele osób decyduje się powiesić telewizor na ścianie, to lepszym pomysłem jest umieszczenie go na szafce. Nowoczesne meble pod rtv są zarówno ładne, jak i funkcjonalne. Pozwalają nie tylko ukryć kable, których nie brakuje, lecz również posiadają wyznaczone miejsce na odtwarzacz dvd oraz półkę na domową kolekcję filmów. Zazwyczaj wyposażone są również w dodatkowe szuflady, w których można schować słuchawki, konsole do gier i inne akcesoria, które nie zawsze powinny być wystawiane na światło dzienne. Dodatkowo, drewno znakomicie ociepla wnętrze i sprawia, że staje się ono bardziej przytulne.

Jeśli zależy nam na doświetleniu salonu lub jego optycznym powiększeniu, powinniśmy zdecydować się na lustro. Mogą to być zarówno lustra wiszące jak i stojące (sprawdź: lustro stojące białe). Ten drugie nadają wnętrzom elegancji i charakteru, dlatego też cieszą się coraz większą popularnością. Doskonale nadają się zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych pomieszczeń.

Istotnym dodatkiem wpływającym na końcowy wygląd salonu jest dywan. Obecnie najpopularniejsze są dywany z długim włosiem, które tworzą domową atmosferę. Ich wadą jest jednak to, że trudno utrzymać je w czystości. Jeśli więc nie chcemy nieustannie korzystać z odkurzacza, lepiej poszukać dywanu, który będzie łatwiejszy w czyszczeniu.

W aranżacji salonu nie należy również zapominać o dodatkach, takich jak obrazy, zdjęcia, czy zegary. To one, choć nie wpływają na funkcjonalność, są istotnym elementem wykończenia każdego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × trzy =