Biżuteria – jaka jest jej historia?

Biżuteria – jaka jest jej historia?
wiem-co-chce
Styl życia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Biżuteria jest formą osobistej ozdoby, przedmiotem noszonym w celu pokazania bogactwa i prestiżu osoby noszącej, lub w inny sposób służącym jakiemuś celowi osobistej korzyści. Biżuteria obejmuje przedmioty noszone na ciele, takie jak broszki, wisiorki lub pierścienie; naszyjniki i bransoletki (noszone na nadgarstku); kolczyki; i fulary (noszone na gardle). W archeologii i historii, zwłaszcza w odniesieniu do starożytnych cywilizacji, biżuteria może odnosić się do każdego obiektu wykonanego z metali szlachetnych lub kamieni, które są noszone dla osobistej ozdoby.

Historia

Biżuteria jest w użyciu od co najmniej 7000 p.n.e. Prehistoryczni ludzie używali koraliki wykonane z różnych materiałów, takich jak glina, muszle i kamień, ale także wykonane wisiorki, które były prawdopodobnie funkcjonalne, a nie dekoracyjne. Niektóre kultury rozwinęły skomplikowane procesy obróbki metalu do 2000 r. p.n.e. Egipcjanie opanowali techniki odlewnicze przed 1600 r. p.n.e. W czasach przedchrześcijańskich biżuteria nie miała żadnego znaczenia religijnego. Klejnoty były noszone dla ich magicznych właściwości lub dla statusu społecznego.

Starożytni Grecy nosili biżuterię raczej dla oznaczenia rangi społecznej i bogactwa niż z powodów religijnych. W tym czasie większość biżuterii była wykonana ze złota lub srebra, a tylko kilka sztuk z innych materiałów, takich jak kość słoniowa, bursztyn i kryształ górski.

Jeśli chcesz stać się jej posiadaczem, to na szczęście biżuteria tanio jest dostępna w wielu miejscach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W co powinien być wyposażony każdy magazyn, aby ułatwić w nim pracę?
W co powinien być wyposażony każdy magazyn, aby ułatwić w nim pracę?
Sprawność działania magazynu w dużej mierze zależy od wdrożonych metod, a także wykorzystanego wyposażenia. Wskazuje to, że prawidłowa logistyka składowania […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?