Bateria i zlewozmywak – jak to połączyć stylistycznie?

Praktyczny i funkcjonalny zlewozmywak jest niezbędnym elementem, który musi znaleźć się w każdej kuchni. Razem z baterią powinien tworzyć spójną całość, która idealnie wkomponuje się w całą aranżację tego pomieszczenia. Dobrze dobrana armatura ma znaczący wpływ na użytkowanie zlewu, dlatego wybór baterii trzeba dobrze przemyśleć.

Jak dopasować baterię do zlewu?

Kuchnie urządzone w stylu minimalistycznym charakteryzują się przede wszystkim prostotą formy. Zarówno zlew, jak i bateria powinny być proste, bez zbędnych elementów i zdobień. W małych pomieszczeniach doskonale sprawdzi się głęboki zlewozmywak jednokomorowy oraz klasyczny kran o opływowym kształcie. Wspólnie stworzą bardzo elegancki, a zarazem funkcjonalny duet. Kuchnie retro bogate w różne kolory i powierzchnie o zróżnicowanych strukturach doskonale będą komponowały się ze zlewami ceramicznymi o fantazyjnych kształtach. Są one bardzo odporne na uszkodzenia oraz zarysowania, dlatego jest to inwestycja na wiele lat.

Wybierając armaturę, można również zaszaleć i wybrać model pokryty patyną lub malowanym na złoto chromem. Kuchnia industrialna, czyli stylizowana na pomieszczenia wywodzące się rodem z fabryki charakteryzuje się prostymi formami oraz stonowaną kolorystyką. Do takiej aranżacji świetnie pasują czarne zlewy granitowe, które są łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji. Z takim zlewozmywakiem idealnie będzie komponował się kran o prostej formie wykonany ze stali. Można także zdecydować się na model wyposażony w wyciąganą wylewkę, która ułatwia mycie naczyń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − 5 =