Awarie wózka widłowego – co się psuje najczęściej?

Awarie wózka widłowego – co się psuje najczęściej?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wózek widłowy może być sporym udogodnieniem w wielu zakładach pracy. Ciężko bowiem wyobrazić sobie pracę w hurtowni, magazynie czy na halach produkcyjnych bez tego sprzętu Jednak tak jak inne sprzęty, tak i wózek widłowy może ulec awarii. Zobaczmy, które z jego części psują się najczęściej i na jakie awarie warto być przygotowanym.

Które części wózka widłowego są narażone na awarie?

Jednym z powszechnie występujących problemów w wózkach widłowych są awarie wideł. Nic w tym dziwnego, gdyż codziennie muszą podnosić spore ładunki. Często pojawia się problem z ich podnoszeniem i opuszczaniem. Przyczyna może leżeć w uszkodzeniu zaworów lub złączy, a także w połączeniach liniowych.

Kolejne elementy, które są narażone na częste psucie, to układ kierowniczy oraz skrzynia biegów. Pojawić się mogą również problemy z silnikiem – a dokładnie z jego uruchomieniem lub nierównomierną pracą. Usterki dotykają także łańcuchy, które pod wpływem pracy mogą ulec korozji, pęknięciom czy też uszkodzeniom przeciążeniowym. Wystąpić mogą również problemy z oponami, dlatego ważna jest stała kontrola ich stanu. Jeżeli zatem zaobserwujesz, że któryś z elementów wózka widłowego działa w sposób nieprawidłowy, niezwłocznie oddaj sprzęt do profesjonalnego serwisu, takiego jak np. http://serwis-mjk.pl/serwis/. Korzystanie z niesprawnej maszyny może być bardzo niebezpieczne i prowadzić może do poważnych wypadków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Użyteczna elegancja w kuchni i łazience, czyli krótko o wyborze baterii
Dzisiejsze aranżacje zdecydowanie odbiegają wyglądem od tych, które pamiętamy jeszcze sprzed kilku lat. W nowoczesnych wnętrzach liczy się każdy szczegół. […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?