Wytyczenie działki – gdzie zwrócić się o pomoc?

Podczas prac związanych z budową domu, musimy uporać się z wieloma problemami. Trzeba zastanowić się nad sposobem finansowania budowy, wyborem ekipy budowlanej, wyborem projektu domu, wszelkimi formalnościami urzędowymi itp. Na początek jednak trzeba wytyczyć działkę.

Czym zajmuje się firma geodezyjna

Geodeta niezbędny jest na kilku etapach budowy. Po pierwsze musi wytyczyć działkę oraz przygotować mapę do celów projektowych a po przygotowaniu dokumentacji wytyczyć fundamenty pod budowę projektowanego budynku. Po zakończeniu prac budowlanych geodeta wykonuje inwentaryzację powykonawczą, na której wykazuje, gdzie w terenie znajduje się budynek i czy usytuowanie jest zgodne z zatwierdzonym projektem budowlanym.

Wśród usług geodezyjnych, które można zamówić między innymi na stronie http://geodraw.pl/, znajdziemy także sporządzanie map numerycznych, pomiary rzeźby terenu czy geodezyjne opracowanie projektów budynków. Ustalanie granic nieruchomości, łączenie i dzielenie działek, wyłączanie gruntów z produkcji rolnej. Geodeci dokonują także inwentaryzacji pomieszczeń, robią badania geometrii budynków, wykonują obliczenia objętości mas ziemnych oraz wiele innych pomiarów wykonywanych w terenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − piętnaście =