Wytyczenie działki – gdzie zwrócić się o pomoc?

Wytyczenie działki – gdzie zwrócić się o pomoc?
wiem-co-chce
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Podczas prac związanych z budową domu, musimy uporać się z wieloma problemami. Trzeba zastanowić się nad sposobem finansowania budowy, wyborem ekipy budowlanej, wyborem projektu domu, wszelkimi formalnościami urzędowymi itp. Na początek jednak trzeba wytyczyć działkę.

Czym zajmuje się firma geodezyjna

Geodeta niezbędny jest na kilku etapach budowy. Po pierwsze musi wytyczyć działkę oraz przygotować mapę do celów projektowych a po przygotowaniu dokumentacji wytyczyć fundamenty pod budowę projektowanego budynku. Po zakończeniu prac budowlanych geodeta wykonuje inwentaryzację powykonawczą, na której wykazuje, gdzie w terenie znajduje się budynek i czy usytuowanie jest zgodne z zatwierdzonym projektem budowlanym.

Wśród usług geodezyjnych, które można zamówić między innymi na stronie http://geodraw.pl/, znajdziemy także sporządzanie map numerycznych, pomiary rzeźby terenu czy geodezyjne opracowanie projektów budynków. Ustalanie granic nieruchomości, łączenie i dzielenie działek, wyłączanie gruntów z produkcji rolnej. Geodeci dokonują także inwentaryzacji pomieszczeń, robią badania geometrii budynków, wykonują obliczenia objętości mas ziemnych oraz wiele innych pomiarów wykonywanych w terenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki strój będzie adekwatny do uprawiania aktywności fizycznej na co dzień?
Jaki strój będzie adekwatny do uprawiania aktywności fizycznej na co dzień?
Aktywność fizyczna staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularna. Ludzie uprawiają ją z wielu powodów – chcąc poprawić swoje […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?