Aparaty dla wymagających – atrakcyjne propozycje egzemplarzy z najwyższej półki

Aparaty dla wymagających – atrakcyjne propozycje egzemplarzy z najwyższej półki
wiem-co-chce
Czas wolny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fotografowie dobrze znający swoje potrzeby również miewają problem z wyborem aparatu. Jednak doskonałe modele od czołowych producentów już od lat sprawdzają się jako główne aparaty profesjonalistów. Oto atrakcyjne propozycje modeli z najwyższej półki. Każdy z nich skierowany jest do nieco innego odbiorcy, dlatego są stale bardzo często wybieranymi aparatami.

Zawodowy bezlusterkowiec APS-C Sony

Od kilku lat Sony ugruntowuje swoją pozycję lidera w zawodowych konstrukcjach bezlusterkowych zarówno w klasie FF, jak i APS-C. Jednym z takich produktów, który upodobali sobie filmowcy i fotografowie ślubni jest Sony A6500, czyli zawodowy bezlusterkowiec APS-C. Ci pierwsi docenią filmową jakość 4K i możliwość bezproblemowej pracy ze stabilizatorami elektronicznymi. Często można też z ich poziomu sterować aparatem przewodowo i bezprzewodowo. Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem tego modelu jako wszechstronnego narzędzia filmującego, jest możliwość poprzez adaptery podpięcia gamy dostępnych obiektywów, dedykowanych do lustrzanek cyfrowych. Osoba, która przechodzi z innego systemu, zapewne będzie mogła wykorzystać posiadane obiektywy. Fotograf korzystający z bezlusterkowych aparatów Sony – pełnoklatkowych konstrukcji, z pewnością doceni znakomity wizjer elektroniczny i tożsame menu. Dzięki temu, fotografując A6500, ma zapewniony komfort pracy i nie będzie się zastanawiał, gdzie jest dana funkcja. Oprócz tego te aparaty mają kapitalnie rozwiązaną łączność bezprzewodową i sterowanie za pomocą urządzeń mobilnych.

Sprawdzone rozwiązanie Canona 

Osoby zajmujące się szeroko rozumianą fotografią dokumentalną i tradycjonaliści, dla których sprawdzone rozwiązania są najkorzystniejsze, z pewnością zainteresują się możliwościami pełnoklatkowego aparatu Canon EOS 5D Mark IV. Ta mocna pozycja jest chlubą producenta i od kilku lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób będących użytkownikami innych Canonów. Przemawia za nim dopracowany mechanizm ustawienia ostrości, czytelne menu, zwiększona wytrzymałość migawki, uszczelnienia przed kurzem i zachlapaniem. To także też dobrze opracowana praca zdalna pomiędzy urządzeniami mobilnymi a aparatem. Ta lustrzanka jeszcze długo będzie z pożytkiem wykorzystywana przez rzesze zawodowców, którzy zdają sobie sprawę, że lepsze jest wrogiem dobrego. Ważnym argumentem przemawiającym za jednoczesnym posiadaniem obydwóch aparatów, jest możliwość w miarę komfortowego korzystania z tych samych obiektywów i niektórych akcesoriów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym powinna charakteryzować się agencja pracy dla cudzoziemców?
Czym powinna charakteryzować się agencja pracy dla cudzoziemców?
Pierwsze, co przychodzi nam do głowy, gdy myślimy o agencji pracy dla obcokrajowców, to miejsce, w którym można znaleźć pracę. […]
Ostatnie wpisy
Smary – jakie mają zalety?
Smary – jakie mają zalety?